Türkiye'nin en iyi haber sitesi

El emeği, göz nuru sergilendi

Giriş Tarihi: 2.5.2016
El emeği, göz nuru sergilendi

Büyükşehir Belediyesi’nin El Becerileri ve Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) yıl sonu sergisi, Başkan Gökçek ve eşi Nevin Gökçek tarafından açıldı

Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nın (BELMEK) görsel bir şölen sunan yıl sonu ürünlerinden oluşan karma serginin ı, Başkan Melih Gökçek ile binlerce kursiyerin katılımıyla gerçekleşti. Türk Milleti'nin sevinçlerini, hayallerini, ümitlerini, geleneklerini anlatan eserlerin yer aldığı "El Emeği Göz Nuru Sergisi" Altınpark Anfa-A Salonu'nda açıldı.

BUGÜNE KADAR 251 BİN MEZUN
Serginin açılışında katılımcıları, "Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olduğuna inandığım BELMEK kurslarımızın yıl sonu sergisine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz" diyerek karşılayan Başkan Gökçek, şunları söyledi: "Bizim BELMEK kurslarında arkadaşlarımızın ürettiği her şey, inanın profesyonellere taş çıkartıyor. Özellikle tezhipte, zaman profesyonellerle karşılaştırdığımda BELMEK ürünlerinin onlardan kat be kat üstün olduğunu görüyorum, başta öğretici arkadaşlarımız olmak üzere hepinizi tebrik ediyorum. Değerli kardeşlerim bu sene 19 bin 500 kişiye yakın mezun veriyoruz. Bu müthiş bir rakam, ne kadar büyük bir kadınlar ordusu olduğunuzu düşünün lütfen. Bugüne kadar da 251 bin mezun vermişiz. Bu müthiş bir rakam. Emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum."

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ
Başkan Gökçek, daha sonra eşi Nevin Gökçek, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Başkan Vekili Ali Gökşin, Genel Sekreter Yardımcıları Nazlı Ergül, Yunus Aluç, Balamir Gündoğdu ile Vedat Üçpınar'ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli grubu ile açılış kurdelasını kesti. Başkan Gökçek, eşi Nevin Gökçek ile binlerce eserin yeraldığı sergiyi baştan sona gezerek kursiyerleri tek tek kutladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El emeği, göz nuru sergilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN