Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenİ stadın temelİ 5 Mayıs’ta atılıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eryaman’da inşa edilecek 20 bin kişilik stadın temelini, 5 Mayıs Perşembe günü Başkan Melih Gökçek atacak

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Yenİ stadın temelİ 5 Mayıs’ta atılıyor
Büyükşehir Belediyesi'nin Eryaman'da inşa edeceği 20 bin kişilik dev un temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından 5 Mayıs'ta atılacak. SABAH Ankara'nın geçtiğimiz haftalarda müjdesini verdiği stat için tören düzenlenecek. 'da açılışı yapılan Vodafone Arena'nın mimarı Bünyamin Derman tarafından UEFA standartlarına uygun olarak projelendirilen stadyum, 62 bin 255 metrekare arazi üzerine kurulacak ve 37 bin 765 metrekare inşaat kullanım alanına sahip olacak.

'YARI AÇIK KABUK' ÇATI SİSTEMİYLE İNŞA EDİLECEK
Bölgenin doğal eğimlerine uygun olarak ve topografyadan yararlanılarak inşa edilecek stadyum, kolay ve tıkanıklıklara yol açmayacak sirkülâsyonuyla, seyirciler, sporcular, basın ve VIP mensupları için güvenli ve hızlı şekilde hareket etme imkânı sağlayacak. Stadyum, betonarme prefabrik tribün üzerine dairesel çelik yapı, yarı "kabuk çatı" sistemiyle inşa edilecek. Taşıyıcı sistemi çelik strüktür; üstü de yalıtma işlemlerinde kullanılan membranla kaplanacak olan stat, 22 metre yükseklikte olacak; bodrum, zemin ve 2 kattan oluşacak.

METRO İSTASYONUNA KOMŞU
Eryaman Stadı, metro istasyonuna komşu olan konumuyla da sporseverlere ulaşım kolaylığı sağlayacak. Harikalar Diyarı ve Eryaman-Sincan bağlantı yoluna 1'er kilometre, Ankara Çevre Yolu'na 2 kilometre, İstanbul Yolu'na ise 4 kilometrelik mesafede olacak stat, mimari formu dolayısıyla yer aldığı çevreye de değer katacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenİ stadın temelİ 5 Mayıs’ta atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN