Türkiye'nin en iyi haber sitesi

9 yaşındaki İdil’den 81 gündür haber yok

Giriş Tarihi: 4.5.2016
9 yaşındaki İdil’den 81 gündür haber yok

Yaklaşık üç ay önce babasıyla birlikte dışarı çıktıktan sonra kaybolan İdil’in gözü yaşlı annesi Zehra Alkan, kocasının ruh sağlığının yerinde olmadığını belirterek, “Ne olur yardım edin” dedi

Sincan'da 81 gün önce kaybolan 9 yaşındaki İdil Alkan'dan haber alınamıyor. İdil'i gezdirmeye götüren babası Ali Alkan ve İdil'i arama çalışmaları devam ediyor. İdil'in kaybolmasından eşini sorumlu tutan anne Zehra Alkan, "Eşimin ruh sağlığı yerinde değil, en büyük endişemiz kızıma bir şey olması, kızımdan haber alamıyoruz. Ne olur kızımı gören en yakın emniyet birimini arasın" dedi.

DURUŞMAYA DA GELMEDİ
Fatih Mahallesi'nde, anne ve babasının boşanma kararı üzerine annesi Zehra Alkan ile beraber yaşayan 9 yaşındaki İdil'i, babası Ali Alkan 14 Şubat Pazar günü gezdirmek için aldı. O günden bugüne 81 gündür İdil'den ve baba Ali Alkan'dan haber alınamıyor. Anne Zehra Alkan kızına bir şey olmasından endişe ettiğini belirterek şunları söyledi: "Eşimin ruh sağlığı yerinde değil, en büyük endişemiz kızıma bir şey olması, kızımdan haber alamıyoruz. Gerekli mercilere başvurduk, bütün arama çalışmalarına rağmen haber alınamadı. Şubat ayında görülmesi gereken boşanma duruşmasına dahi gelmedi. Buradan sizin aracılığınızla sesleniyorum: Ne olur kızımı gören en yakın emniyet birimini arasın." Anne-babasının boşanma kararı üzerine İdil, annesiyle birlikte kalmaya başlamış, ardından babası Ali Alkan, İdil'i gezdirme bahanesiyle annesinden alarak bir daha geri getirmemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 yaşındaki İdil’den 81 gündür haber yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN