Türkiye'nin en iyi haber sitesi

90 şehit annesi için duygu yüklü program

Ankara’da yaşayan 90 şehit annesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca Çamlıdere’deki piknik alanında düzenlenen programda bir araya geldi. Etkinlikte duygusal anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 9.5.2016
90 şehit annesi için duygu yüklü program
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca, "" dolayısıyla şehit anneleri için özel program düzenlendi. Çamlıdere'deki Çamkoru Kızılay piknik alanına özel otobüsler ile gelen 90 şehit annesi ve yakınları, bakanlığın programında ağırlandı. Etkinlikte, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanı Gamze Ayrım, şehit anneleri ile görüşerek taleplerini dinledi. Şehitler için Kuran-ı Kerim'in okunduğu ve duaların edildiği programda, şehit annelerine hediyeler takdim edildi.

DUYGULANDIRAN MEKTUP
Mardin'de 1994 yılında şehit olan Ali Çalışır'ın annesi Çalışır, programın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Şehit annesi Çalışır, Bakan Ramazanoğlu'ndan ayrıca "Anneler Günü" dolayısıyla mektup aldıklarını ifade ederek hem etkinlik hem de mektup nedeniyle duygulu anlar yaşadıklarını dile getirdi. Bakan Ramazanoğlu'nun kaleme aldığı mektubun şehit annelerini mutlu ettiğini belirten Çalışır, "Sanki oğlumun ağzından yazılmış, oğlumdan gelen mektupmuş gibi o mektubu okudum. Duygulandım. Hatırlandığımızı, unutulmadığımızı gördüm. Çok mutlu olduk. Bakanımıza ve devletimizin yetkililerine teşekkür ediyorum" diye konuştu. Oğlu Ahmet Doğan Van'da 1998 yılında şehit düşen Gülendam Doğan ise şehit anneleri olarak unutulmadıklarını anladıklarını söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve devletin kendilerini unutmadığını, her hatırlandıklarını vurgulayan Doğan, "Düzenlenen program nedeniyle çok mutlu olduk. Hatırlanmak mutlu etti. Keşke evladımız yanımızda olsaydı. Her zaman hatırlanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
90 şehit annesi için duygu yüklü program
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN