20 STK’dan siyah çelenkli cevap

Giriş Tarihi: 10.5.2016
20 STK’dan siyah çelenkli cevap

Gaziler ve şehit yakınları, ’li Zeynep Altıok’un başkanlığında altı kişilik bir heyet tarafından hazırlanan ve teröre arka çıkan “Cizre Raporu”na sert tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin () bir heyet aracılığıyla ilçedeki incelemelerinin ardından hazırladığı ve baştan sona devletle güvenlik güçlerini sorumlu tuttuğu "Cizre Raporu"na, gaziler ve sivil toplum kuruluşları (STK) tepki gösterdi. Gaziler Vakfı, terör örgütü PKK ağzıyla yazılan raporun ardından gazişehit yakınları ve STK'larla bir araya geldi. Gazi ve şehit yakınları toplantının ardından CHP'nin önüne siyah çelenk bıraktı.

"HAİN SEVİCİLERİ KINIYORUZ"
Türkiye'nin dört bir yanından gelen gaziler ve şehit yakınları, Tedaş Misafirevi'nde CHP tarafından açıklanan "Cizre Raporu"nu kınadı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Vakıf Başkanı Lokman Aylar, "Vatan toprağımıza yapılan ve bizi yaralayan bir raporunu şiddetle kınıyoruz. Açıkçası çok üzgünüz. PKK bölgeyi yakıp yıkarken ateşe su serpmeye çalışan devletimizi hain ilan etmelerine inanamıyoruz. Son beş ayda verdiğimiz şehitlerimizin kemikleri sızlarken, GATA'da yatan gazilerle birlikte şehit ailelerimizin de bu rapordan sonra uykuları kaçtı. Fidanlarımızı şehit verdik, uzuvlarımızı bu vatan için bıraktık ama bu ülkenin kaymağını yiyip, 'vekilim' diye geçinen hain seviciler çıkmışlar 'Devlet Güneydoğu'da terör estiriyor. Asker orantısız güç kullanıyor' diye açıklamalar yapıyor. Terbiyesiz, hadsiz, hain seviciler, askere kurşun sıkan teröre arka çıkarken vatan toprağını bekleyen yiğitlerimize bu öfke niye? Ne tarih ne de bu vatanın geleceği olan gençler bu ihaneti unutmayacak, sizin ne Cumhuriyetle ne de onun yüce değerleriyle ilişiğinizin olmadığı artık açıktır" diye konuştu.

"İHANET ÇETESİNİ SÖKÜP ATIN"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP seçmenine seslenen Aylar, "Bu partinin siyaset kostümünde ihanet oyunu oynadığı ortada. CHP'nin içinde kalan vatansever seçmen, bu ihanet çetesini partiden söküp atın" diye konuştu. Aylar, "Kimsenin kanla kazanılmış vatana ihanet etmesine tahammülümüz yoktur. CHP ve ihanet yolunda ilerleyen vekilleri akıllarını başlarına almalıdır. Bu raporu reddediyor, bildiriyi ve bildiriyi oluşturan mantaliteyi lanetliyoruz. Teröriste 'terörist' diyemeyen heyetin, GATA'da tedavi gören bu vatanın evlatlarını, gazilerimizi ziyaret edip vatan kokan hallerini görmelerini, bir de onlardan bölgede neler olup bittiğini, izlenimlerini de bu rapora eklemelerini beklerdik. CHP bu raporla PKK'nın ekmeğine yağ sürmüştür. Biz Gaziler Vakfı olarak nerede bir ihanet varsa oraya alkış tutan bu partiyi artık devletin ve milletin yanında olmaya davet ediyoruz. Partinin içine çöreklenmiş, ihanet eden, hainlik eden vatan hainlerini temizlesinler, partiden ihraç etsinler" dedi.

14 İLDE EŞ ZAMANLI PROTESTO
Türkiye'nin 81 ilinden gazilerin katıldığı toplantıda oldukça yaşlı olan bazı gazilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. 85-90 yaşındaki Kore-Kıbrıs gazileri gözyaşları içerisinde Cizre Raporu'na tepkilerini gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 STK’dan siyah çelenkli cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN