Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek’ten mania hattı müjdesi

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Gökçek’ten mania hattı müjdesi

Uzun süredir tartışılan “mania hattı” konusunda nihayet somut bir adım atıldı. Görüşmeler sonucunda alınan kararla, Etimesgut ve Yenimahalle‘de kaldırıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, başkentte yapılaşmada uzun yıllardır sıkıntı veren mania hattının, Yenimahalle ve Etimesgut bölgelerinde kaldırıldığını bildirdi. Gökçek, Büyükşehir Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Kuvvetleri Komutanlığı arasında yaklaşık 1,5 yıldan bu yana devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlandığını açıkladı. Mania hattının, 'nın gelişiminde ciddi bir sorun olduğunu belirten Gökçek, şunları söyledi: "Ankara merkezinde bulunan askeri havaalanlarına ait mania planları, mevcut imar planlarında verilen imar haklarının kullanılmasına kısıtlama getiriyordu."

SIRADA GÜVERCİNLİK VAR
Büyükşehir, Etimesgut Havaalanı'nın yaklaşım alanı olan Yenimahalle ve Etimesgut bölgeleri ile Çankaya'nın, bu havaalanın etkisinde olan bölgelerindeki mania hattının kaldırılması konusunda, MSB ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile mutabık kaldı. Çankaya bölgesini ilgilendiren Güvercinlik Havaalanı ile ilgili görüşmelerin de sürdüğünü kaydeden Gökçek, "İnşallah bu bölgeyle ilgili de 2-3 ay içerisinde çözüm sağlayacağız" dedi. Mania hattı, uçuş güvenliği için MSB tarafından uygulanıyor. Bu hayali hat, uçakların, binaların yüksekliğinden olumsuz etkilenmeden iniş ve kalkışını sağlamak üzere pistlere yaklaşma bölgelerini belirliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek’ten mania hattı müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN