’nin zengin kültürü başkentte

İlki gerçekleştirilen “ Tanıtım Günleri”, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle AKM’de başladı. Etkinlikle Düzce’nin zengin kültürü başkentte tanıtılacak

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Düzce’nin zengin kültürü başkentte
Valiliği öncülüğünde Ankara'da ilk defa düzenlenen "Düzce Tanıtım Günleri", Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Düzce İl Kültür Müdürü Özcan Budak'ın da katıldığı açılış töreni ile start aldı. Yoğun katılımla gerçekleşen törende konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Düzce Günleri'nin Ankara'da ilk kez düzenlenmesinde emeği geçen Düzce Valiliği'ne teşekkür ederek, "Evrensel kültürün baskısı altında kaldığımız bu zamanda yöresel etkinlik ve günlerin ayrı bir önemi olmaktadır'' diye konuştu.

"BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZLAR"
Bu coğrafyanın Kafkaslar'dan Balkanlar'a, Kuzey Afrika'ya kadar geniş bir coğrafyanın hülasası olduğunu belirterek milli birlik ve dirliğin kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, "Bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımız eşittir ve özgürdür. Birileri, bu etnik farklılıklar üzerinden bu ülkenin birliğini bozmaya çalışırsa buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu etnik zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. düşmanları da bunları biliyor. Terör denilen şey, Türkiye'nin bu zenginliğinin elinden alınması için canavar haline dönüştürülüyor. Bu örgütlerin arkasında onlara destek veren, lojistik, ekonomik destek veren bütün unsurların ana çabası sadece o örgütleri güçlendirmek de değil. Bu ülkedeki milli birlik ve beraberliği bozmaktır. Bu oyuna asla müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

FUARDA 'YIĞILCA' STANDINA BÜYÜK İLGİ
Etkinlikte kurulan Yığılca standı yoğun ilgiyle karşılaştı. Yığılca Kaymakamı Furkan Sancaktutar ve Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca turizm alanları, Yığılca balı ve arısı, yöresel yemekleri ve el sanatlarının bulunduğu stantların büyük ilgi gördüğünü söyledi.

ARDA TOPAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’nin zengin kültürü başkentte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN