Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘İşinizi iyi öğrenin, meslek liseli olmak ayrıcalıktır’

Meslek lisesi mezunu olan Mamak Belediye Başkanı Akgül, meslek liseleri tanıtım fuarında, öğrencilere mesleki eğitimin önemini bu sözlerle anlattı

Giriş Tarihi: 16.5.2016
‘İşinizi iyi öğrenin, meslek liseli olmak ayrıcalıktır’
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre 'nde düzenlenen 8. sınıf öğrencilerine yönelik "Mesleki Tanıtım ve Yönelme Fuarı"nın ına katıldı. Öğrencilere meslek liselerindeki alan ve dallar hakkında bilgi verilmesi amacı ile açılan fuarda, Mamak'ta bulunan 33 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı çalışmalar tanıtıldı. Fuarın açılış kurdelesini Kaymakam Ali Mantı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ile birlikte kesen Akgül, kendisinin de meslek lisesi mezunu olduğunu belirterek, meslek lisesinde edindiği bilgilerden günlük hayatta da istifade ettiğini söyledi. Akgül, "Meslek bir bileziktir. Başarının anahtarı da çalışmaktır. Gelişen teknolojiyi takip edin. İşinizi iyi öğrenin, iyi çalışın. Meslek liseli olmak ayrıcalıktır" dedi.

"ÖZGÜVENLERİ ARTACAK"
Mamak'ın kendi meslek okullarıyla fuar düzenlemesi ve bunu da ziyaretçilerle paylaşmasının onur verici olduğunu kaydeden Mamak Kaymakamı Mantı, "Teknik ve mesleki liselerin öğrencilerin kendilerine olan güveninin artmasına da yardımcı olduğuna inanıyorum" dedi. Geleceğe yön verecek, ülkesine yatırımlar yapabilecek gençleri bu alana yönlendirmek istediklerini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Güney de, meslek liseleriyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olan öğrencilerin bu okulları tercih edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İşinizi iyi öğrenin, meslek liseli olmak ayrıcalıktır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN