Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Subayevleri’ne devlet asansörü

Devlet dairelerine gitmek için 4 km yürümek ya da 2 dolmuşa binmek zorunda kalan Subayevleri sakinleri, yüzde 53’lük eğimi ile ’nin en uzun eğimli asansörü sayesinde yıllardır çektiği çileden kurtulacak

Subayevleri’ne devlet asansörü
Keçiören'in Subayevleri Mahallesi sakinleri hemen yanı başında olmasına rağmen, engebeli arazi nedeniyle ilçedeki belediye binası, kaymakamlık, nüfus, tapu ve diğer devlet dairelerine gitmekte oldukça zorluk çekiyordu. Devlet dairelerine gidebilmek için ya 4 kilometrelik mesafeyi yürümek ya da 2 ayrı minibüse binmek zorunda kalıyorlardı. Uzun yıllardır bu konuda belediyeye şikâyetlerde bulunan vatandaşların taleplerini dikkate alan Keçiören Belediyesi, bölgeye 'nin "ilk" yüzde 53 eğimli asansörünü yapma kararı aldı.

MAYISTA TAMAMLANACAK
Gezi Sokak ile Kuşadası Sokak üzerine yaklaşık 100 metre uzunluğunda yapılacak olan asansör 18 adet beton ayak üzerine inşa ediliyor. 750 bin TL'ye mal olacak olan ve tamamlandığında 12 kişiyi aynı anda taşıma kapasitesi olacak asansörün mayıs ayı sonuna doğru tamamlanması planlanıyor.

"DEVLETE BAĞLANIYOR"
SABAH Ankara'ya konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Subayevleri Mahallesi'nden belediye, Kaymakamlık, Nüfus İdaresi, Tapu gibi pek çok devlet kurumuna gelmek isteyen vatandaşlar 2 ayrı araçla buraya gelmek zorundaydı. Aslında karşı karşıya birbirlerine bakıyorlar. Kuş uçumu çok yakın olmasına rağmen vatandaşlar çok uzun bir mesafeyi yürüyerek buraya gelebiliyorlardı. Bu nedenle burada bir zaruret ortaya çıktı. Biz de bu mahalleyi hizmet merkezlerine bağlamak adına bir yatay asansör projesi gerçekleştirdik. Ve şimdi o asansör sayesinde Subayevleri Mahallesi deyim yerindeyse devlete bağlanıyor. Aynı zamanda spor yapmak isteyen vatandaşlarımızın da spor alanlarına kolay ulaşımını sağlayacağız" dedi.

MERDİVENLER KULLANIŞLI DEĞİL
Mahalle için önemli bir sorunun ortadan kaldırılacağını belirten Başkan Ak, "Mahallenin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak. Mahallelinin bu konuda çokça şikâyeti vardı. Yıllardır da çözülemeyen bir sorundu. Bazı yerlerde merdivenler yapılmış ancak bunlar yeterince kullanışlı değil. Yapılan asansör bazı açılardan da sıradan bir asansör değil. Aynı zamanda örnek bir asansör. 'nin, yüzde 53'lük eğimi ile, en eğimli asansörü" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Subayevleri’ne devlet asansörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN