Zürafa Şakir düğün hazırlığında

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Zürafa Şakir düğün hazırlığında

Hayvanat Bahçesi’ndeki erkek zürafa “Şakir”e 16 yıl boyunca aranan eş bulundu. Ankara’dan yola çıkan şanslı eşe gelinlik giydirilecek

Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından 'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü sırada yer alan Hayvanat Bahçesi'nde bugünlerde "tatlı bir telaş" yaşanıyor. Hayvanat bahçesine getirildiğinde 3 yaşında olan zürafa "Şakir"e, aradan geçen 16 yılda, 'nin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinde yapılan eş bulma çalışmalardan sonuç alınamıyordu. "Müzmin bekar Şakir" olarak tanınan zürafa için yapılan girişimler, sonunda başarıya ulaştı. Ankara'dan Kayseri'ye gönderildiği belirtilen dişi zürafanın, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilmesi için çalışma başlatıldı.

TATLI İKRAM EDİLECEK
Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirilmesi beklenen dişi zürafa ile "Şakir"in buluşmasının, "düğün" organizasyonuyla gerçekleştirilmesi planlanıyor. Davetlilere tatlı ikramı yapılacak organizasyonda, davul zurna çalınacağını bildiren yetkililer, dişi zürafaya "gelinlik" de giydirilmesinin planlandığını kaydetti. Yetkililer, dişi zürafanın isminin, Gaziantep'teki oylama sonrasında belirleneceğini dile getirdi. Öte yandan, "Şakir"in kaldığı barınağa ek bölmeler yapıldı. Hayvanat bahçesinde, ilk etapta zürafaların birbirine alışması için ayrı bölümler de oluşturuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zürafa Şakir düğün hazırlığında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN