Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak’ta şenlik var

Giriş Tarihi: 18.5.2016
Mamak’ta şenlik var

Mamak’taki 22 özel eğitim kurumu ve 2 bin 300 çocuğu bir araya getirdi. İlçe protokolünün oyunlara eşlik ettiği şenlikte, “Sevgimizi dünyaya bırakıyoruz” sloganıyla yüzlerce uçan gökyüzüne bırakıldı

patlattılar, resim yapıp, oyun oynadılar. Gökyüzüne bıraktıkları uçan balonlarla sevgilerini tüm dünyaya gönderdiler. Mamak'taki 22 özel eğitim kurumu ve 2300 çocuğu bir araya getirdi. İlçe protokolünün de çocukların oyunlarına eşlik ettiği şenlikte, "Sevgimizi dünyaya bırakıyoruz" sloganıyla yüzlerce uçan balon gökyüzüne bırakıldı. Her işin temelinde sevginin var olması gerektiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Engelliler Haftası engellilerin sorunlarına çözüm bulabilmek ve o özel çocukların seslerini duyurmaları için bir fırsattır. Engelli kardeşlerimize yönelik hizmetleri hiçbir zaman lütuf olarak sunmadık. Bunlar engelli kardeşlerimizin temel haklarının teslimidir. Yaşamın bize sunmuş olduğu bütünü imkânları çocuklarımıza sunmalıyız. Çünkü onlar, her şeyin en güzelini fazlasıyla hak ediyorlar" dedi.

Çiçekler solmasın
Mamak Belediyesi ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Engelliler Haftası dolayısıyla Özel Eğitim Şenliği düzenledi. Mamak Belediyesi Prof. Dr Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikten konuşan Mamak Kaymakamı Ali Mantı, ailelerin ve öğretmenlerin büyük bir özveriyle çocukları yetiştirdiklerini belirterek, "En büyük hazinemiz olan çocuklarımızdaki güzellikleri ortaya çıkaran öğretmen ve velilerimiz büyük bir fedakarlık örneği gösteriyorlar" diye konuştu.

Özel öğrencilere ödül
Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney de hangi şartlarda olursa olsun çocukların yetişkinlerden daha fazla masun olduğunu dile getirerek, "Çünkü onların dünyasında merhametsizliğe yer yok, sevgi ve merhamet vardır. Çocuklar yeryüzünü çiçek bahçesine çeviriyorlar. Bizlere düşen o bahçenin solmasını engellemektir" diye konuştu. Eğlenceli anların yaşandığı şenliğe aileleriyle katılan çok sayıda öğrenci, müzik dinletisi ve sahne oyunlarıyla doyasıya eğlendi. Öğrencilerin hazırladıkları el işi çalışmalarının sergilendiği program saygı duruşu ve Şehit Cihan Yıldız İlkokulu öğrencileri eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. "İyilikten sevgi doğar, sevginin olduğu yerde tüm engeller kalkar" sloganıyla sevgi temasının konu alındığı etkinlikte Mamak'ta bulunan özel eğitim uygulama merkezleri, iş okulları ve otistik öğrencilerin gösterileri büyük alkış aldı. Mamak İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen "Özel Eğitim" konulu logo yarışmasında dereceye girenler de ödüllendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak’ta şenlik var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN