Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkente 20 kilometrelik dev bir bulvar daha

Yakacık’tan Esenboğa yolu kavşağına kadar şehri kuzeyden kuşatacak 20 km uzunluğunda yeni bir bulvar daha yapılıyor

Giriş Tarihi: 25.5.2016
Başkente 20 kilometrelik dev bir bulvar daha
Büyükşehir Belediyesi, başkente yeni bir bulvar daha kazandırıyor. Yenimahalle Yakacık bölgesinden, Esenboğa Yolu- Yolu kavşağına kadar şehri kuzey bölümünden kuşatacak, 20 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki dev bulvarın yapımı hızla sürdürülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bu bulvar Yenimahalle; Karacakaya, Memlik, Yuvacık hattından başlayarak, Bağlum, Pursaklar ve Saray-Gümüşoluk üzerinden Esenboğa yolu Çankırı kavşağına kadar uzanacak" diye konuştu.

ALTERNATİF OLACAK
Pursaklar-Keçiören ve Yenimahalle'yi kuzeyden kuşaklamayla birbirine bağlayacak dev bulvarın, güzergahta kamulaştırma olan bölgeler haricinde kazı ve dolgu işlemlerinin yüzde 80'inin tamamlandığını bildiren Başkan Gökçek, 20 kilometrelik bulvarın özellikle Yolu'na alternatif olacağını, ancak bunun yanında da havaalanına çift yönlü ulaşımda büyük kolaylık sağlayacağını belirtti.

YOL AÇMA İŞLEMİ BU YIL TAMAM
Yeni bulvarın bölge için önemli bir alternatif güzergah oluşturacağını da vurgulayan Başkan Gökçek, "Bu yıl içinde yol açma işlemlerinin ardından, ASKİ tarafından yağmursuyu, pis su hatları, daha sonra da sanat yapıları gerçekleştirilecek" diye konuştu.

'BÖLGEDEKİ TRAFİK YÜKÜNÜ BÜYÜK ORANDA RAHATLATIR'
Gökçek, daha sonra şunları söyledi: "Yeni bulvarın güzergahı, Pursaklar Gümüşoluk Mahallesi'nden başlayıp Pursaklar, Saray, Fatih ve Mimar Sinan mahalleleri sınırları içinden, Keçiören Bağlum Mahallesi'ne, buradan da Yenimahalle Yakacık Mahallesi sınırlarından geçip Yuva Mahallesi 3585 Cadde'de sona erecek. Yani yeni bulvarımızın bir ucu Yuva Mahallesi'ne, diğer ucu da Akyurt Kavşağı'na çıkacak. Bu yol, havaalanı yolu trafiğini, Çevre Yolu veya şehrin ana yoluna girmeden direkt olarak Yakacık'a aktaracak. Açtığımız her yeni cadde ve bulvarda olduğu gibi, bu yeni bulvarımız da bölgesindeki yükünü büyük oranda rahatlatacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkente 20 kilometrelik dev bir bulvar daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN