Yusuf Yalkın: Konuşmak mı, Konuşmamak mı?

Giriş Tarihi: 25.5.2016
Bu sezonki başarılı kulüpler arasında Osmanlıspor'un da yer aldığı bir gerçek! Bunu, sadece ligi 5. sırada tamamlayıp UEFA Avrupa Ligi'ne katıldıkları için söylemiyorum… Futbolumuzun büyüklerinden G.Saray'ı geride bıraktıkları için de yazmıyorum… Benim başarı kriterim, izleyenlere oynanan futbolun keyif vermesidir!
Tribüne gelip canlı izleyenler de, televizyonunun başında oturup seyredenler de özellikle 2. yarıdaki futbollarını büyük bir hayranlıkla izlediler Osmanlıspor'un… Futbolun güzelliklerini sergilediğiniz ölçüde beğeniniz artar. Bu kaçınılmazdır! M. Reşit Akçay ve futbolcularının ortaya koydukları seyri güzel oyun, hem başarılı olmalarını sağladı hem de sempati toplamalarına neden oldu. Kim bilir, o ilk devre maçlarında kendi evlerinde yaşadıkları sıkıntı da olmasaydı, belki de biz şimdi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden söz edecektik!..
Olmaz demeyin… Bu sezon bitti… Yeni sezonda neden olmasın? Ancak… Bu iş sadece istemekle olmaz. Planla, programla, bütçeyle, oluşturulacak kadroyla ve de tespit edilecek "Ciddi hedefle" hayata geçirilebilir. Bir de aynı bu sezon yaptıkları gibi, az konuşmakla… Gerçekten, bazen konuşmamak, "Zırt pırt demeç vermemek" konuşmaktan daha iyidir. söylemek gerekirse, bir iki gün öncesine kadar Osmanlıspor başkanının kim olduğunu kamuoyu doğru dürüst bilmiyordu… Medya mensupları ismini biliyorlardı belki ama "Resmini" görmemişlerdi! Sadık Dik, 3 yıldır sürdürdüğü başkanlık süresinde ilk kez geçen hafta bir demeç verdi. Evet.. Yanlış duymadınız; ilk kez konuştu! "Bu kadarı da fazla ama" diyebilirsiniz. Olabilir, zaman konuşmalıydı belki de.
Ama o susmayı tercih etti… Aslında iyi de etti sanırım… Gereksiz sözler sarf edip şimşekleri üzerine çekeceğine, susup izlemeyi yeğledi. Sadık Dik ilk kez konuştuğunda ise özetle şöyle dedi: "Böyle bir başarı beklemiyorduk. Disiplinli çalışma ile iyi bir arkadaşlık ortamı yaratarak başarıyı yakaladık. Bundan sonraki süreçte kaliteli transferler yapmak istiyoruz. 6- 7 oyuncu alacağız. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Bu transfer dönemini iyi geçirirsek hem ligde hem de Avrupa'da başarılı olacağımıza inanıyorum." Başkana şunu söylemek isterim.
Eğer kadroyu bozmazsanız, yapılacak ciddi takviyelerle ile bu takım ses getirir. Ama transfer yapmak için, transfer yapmayın!
Hocanızla istişare etmeden futbolcu peşine düşmeyin… 6- 7 sıradan isim almak yerine, 3- 4 gerçekten önemli kariyere sahip futbolcu transfer edin. Nokta atış yapın! Yerli ya da yabancı, fark etmez! Lütfen, kaliteden asla ödün vermeyin!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Yalkın: Konuşmak mı, Konuşmamak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN