Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Meclis onaylarsa kadın vagonu gelir’

“Kadın vagonu” tartışması başlatan Gökçek, marjinal kesimlerin gösterdiği tepkilerin yersiz olduğunu belirterek kararın Meclis’te verileceğini vurguladı

Giriş Tarihi: 18.6.2016
‘Meclis onaylarsa kadın vagonu gelir’
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından başlattığı "'da olduğu gibi, metrosunda da kadınlara ayrı bir vagon uygulamasını deneyelim mi?" anketi ile ilgili açıklama yaptı. Anket sonucunun "Kadınlara özel vagon olsun" yönünde sonuçlandığını bildiren Başkan Gökçek, "Kadınlara özel vagon uygulaması için yaptığımız anket, solcuları telaşa soktu... Açıklama yapmam zaruret oldu" diyerek takipçilerine şu şekilde açıklamada bulundu: "'da metrolarda kadınların kendilerine mahsus vagonda seyahat etmesi için bir düzenleme yapılmış… Özellikle tek başına seyahat eden kadınlar için güvenli bir ortam… Ben de Japonya'daki bu uygulamanın videosunu attım. Arkasından 'deneyelim mi' diye bir anket yaptım.. Bilirsiniz Twitter'da solcular sağcılara göre çok yoğundur, buna rağmen deneyelim diyenler yüzde 52 çıktı… Katılım da Twitter tarihine geçecek kadar yüksek oldu…"

KARI-KOCA SEYAHAT EDEN NORMAL VAGONA BİNECEK
Anket sonucunun bazı çevrelerde rahatsızlık oluşturduğunu belirten Gökçek "Aman yarabbi… Solu bir telaş aldı ki sormayın. Karı koca giderken nasıl olacakmış? Yetişkin çocuk, ablası veya annesi ile giderken ne olacakmış? Bu ayrımcılık değil de ne imiş? Miş. Miş Miş..." diyerek şunları söyledi: "Ya uygulamayı yaparız ya da yapmayız o ayrı da… Herkes kadınlar vagonuna binmek zorunda değil ki… Kocası yanında ise zaten güvendedir. Birlikte normal vagona binerler, olur biter. Kadın, kadınlar vagonuna binmek istemiyorsa, gider erkeklerle oturur. Kadının kendi tercihi..."

ANKARA DAĞ BAŞI MI?
Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu vurgulayan Gökçek, şöyle konuştu: "Yok efendim müsaade etmezlermiş… Geçin efendim… Biz karar alalım da müsaade etmeyeni görelim… Ankara dağ başı mı? Türkiye hukuk devleti… Yasalara göre Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi karar aldı mı olay biter… Çok meraklılar boşuna kafalarını yormasınlar istedim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Meclis onaylarsa kadın vagonu gelir’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN