Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarlıklarda bayram öncesi yoğun tempo

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Mezarlıklarda bayram öncesi yoğun tempo

Bayram öncesi mezarlıklarda yoğun çalışma temposu yaşanıyor. Bozuk çeşmeleri onaran Büyükşehir ekipleri, mezarlık aralarını da temizliyor

Başkentin Cebeci Asri, , Mamak Ortaköy, Sincan Çimşit ve Gölbaşı mezarlıklarında ramazan ayında artan ziyaretler ve bayram öncesi hazırlıkları nedeniyle yoğun çalışma temposu yaşanıyor. Karşıyaka Mezarlığı ve onun ikizi Ortaköy Mezarlığı bayrama hazırlanıyor. Ankaralılar, başkentte defin işlemlerinin yükünü taşıyan Karşıyaka Mezarlığı'nı, ramazan süresince olduğu gibi 'nda da huzur içinde ziyaret edebilecek. Karşıyaka Mezarlığı, ağaçlandırması, düzeni, temizliği ve bakımıyla dikkat çekiyor.

PIRIL PIRIL TEMİZLENİYOR
Büyükşehir, Karşıyaka'da, merhum yakınlarının huzur içinde mezarlıkları ziyaret edebilmeleri için trafikten teknolojiye, aydınlatmadan çeşme yapımına kadar pek çok çalışmaya imza atıyor. Çok geniş bir alana sahip Karşıyaka Mezarlığı'nda ana yollar ve ara yollar, kilit taşıyla döşeniyor. Yollar ve mezarlık araları da temizlik ekiplerince pırıl pırıl temizleniyor. Mezarların bulunduğu parsellerde ayrık otları ayıklanıyor, mezarlık alanında bulunan arızalı çeşmeler onarılıyor. Mezarlık alanında, 08.00- 17.00 saatleri arasında hoparlörlerden, açıklamalı olarak Kur'an-ı Kerim okunuyor. Mezarlıklara yakınlarını ziyarete gelenler, verilen hizmetlerden çok memnun olduklarırnı belirterek, "Yollar, kaldırımlar, yeşil alanlar ve dini hizmetler, burada yakınlarımızın yanında, bize huzur ve gönül ferahlığı veriyor" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlıklarda bayram öncesi yoğun tempo
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN