Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denetimde mobil dönem

Sincan Belediyesi denetimlerinde sahadan veri toplayan ‘mobil uygulamaya’ geçti. Ekipler denetimini yaptığı yerin fotoğrafını çekerek anında merkeze iletiyor

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Denetimde mobil dönem
Sincan Belediyesi, bilim alanındaki yenilikleri, hizmet alanlarında uygulamak için birbirinden önemli projelere imza atıyor. Teknolojiyi hizmete dönüştüren Sincan Belediyesi şimdi de denetimlerini mobil uygulama ile gerçekleştiriyor. Sincan Belediyesi, tatlı ve şekerleme üretim merkezlerinde '' öncesi büyük bir denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde, işletmelerin üretim ve depolama alanları, kullanılan gıda malzemeleri, iş elbiseleri ve hijyen koşulları mobil uygulama kullanılarak tek tek kontrol edildi. Zabıta ekipleri, tespit ettikleri ihlalleri fotoğraf ve videolarıyla birlikte anında merkeze iletti. Kurallara uymayan işletmeler hakkında, mobil uygulamadan gelen bilgiler çerçevesinde tutanak tutularak anında idari yaptırım uygulandı. Kurallara uyan işletmelere ise teşekkür edildi.

ŞEFFAFLIK SAĞLANIYOR
Denetimleri belediye binasındaki merkezden online olarak takip eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Zabıta, Fen İşleri, İmar ve Hizmetler müdürlükleri tarafından kullanılan uygulama ile belediye personelleri sahada gördükleri eksiklikleri ve ihlalleri anında cep telefonlarında ya da tabletlerinde yüklü uygulama ile merkeze iletiyor. Bu sayede bizim temel düsturumuz olan şeffaflık ve adalet azami ölçüde sağlanmış oluyor. İlçedeki esnaf ile sürekli istişare halinde olduklarını ifade eden Sincan Belediyesi Zabıta Amiri Enis Şenses, kurallara uymayanlara ceza kestiğimiz gibi, halkın sağlığını da gözeten işletmelere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

MAMAK'TA DENETİM YAPILDI
Mamak Belediyesi de Ramazan Bayramı öncesi ilçe sınırlarında bulunan ve gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Vatandaşların huzur içerisinden bir bayram geçirmesi için zabıta ekipleri özellikle unlu ve şekerli gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik denetimlerine titizlikle devam ediyor. BelediyeBaşkanı Mesut Akgül, "Zabıta ekiplerinin bayram denetimleri vatandaşlarımızın daha güvenli, daha sağlıklı bayram alışverişi yapmaları açısından son derece önemlidir. Yapılan rutin denetimlerin dışında, özel zamanlarda yapılan ani denetimlerle birlikte vatandaşın güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın sağlığını korumak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denetimde mobil dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN