Haydi çocuklar yaz okuluna

Yenimahalleli öğrencilerin dört gözle beklediği yaz okullarında eğitimler başladı. Yoğun okul döneminden bunalan yaklaşık 10 bin çocuk, bu yıl da konusunda uzman eğitmenlerin gözetiminde, yeteneklerini keşfedecek

Giriş Tarihi: 6.7.2016
Haydi çocuklar yaz okuluna
Yenimahalle, Keçiören ve Kazan belediyeleri tarafından düzenlenen yaz okullarından ini 'da geçirecek olan binlerce çocuk faydalanacak.Yenimahalleli öğrencilerin dört gözle beklediği Yenimahalle Belediyesi Yaz Okullarında eğitimler başladı. Yoğun okul döneminden bunalan ve yaz tatilini Ankara'da geçirecek olan yaklaşık 10 bin çocuk, bu yıl da konusunda uzman eğitmenlerin gözetiminde, yeteneklerini keşfederlerken aynı zamanda da eğlenecekler. YENİMEK meslek edindirme ve hobi kursları, Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü ve İşletme ve İştirakler Müdürlüğü çatısı altında hizmet veren yaz okullarında Yenimahalle'nin şanslı çocukları, yaşıtlarıyla dolu bir yaz dönemi geçirecek.

KURSLAR ÜCRETSİZ
Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılacak yaz kurslarına kayıtlar başladı. Metin Alagöz ve Şehzade Gençlik Merkezi bünyesinde açılacak Yaz Kursları ile 15 -25 yaş arası gençler, sporla ve eğlence ile dolu bir yaz dönemi geçirme şansı yakalayacaklar. Toplam 9 farklı branşta açılacak kurslarla yaz tatilini sosyalleşerek ve öğrenerek geçirme imkanı yakalayan gençler kurslardan ücretsiz yararlanabilecek. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Gençlerimizin yaz tatillerini verimli ve nitelikli aktivitelerle değerlendirmesi için bu kursları açıyoruz. Kurslar devam ederken farklı etkinlikler de düzenliyoruz. Böylece birlikte vakit geçirme, eğlenme şansı da elde ediyorlar" dedi.

8 BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK
Kazan Belediyesi, okulların tatil olmasının ardından, eğitim-öğretim yılında yoğun bir tempo yaşayan Kazanlı çocukların, tatil sürelerini en verimli şekilde değerlendirmesi için kolları sıvadı. Kazan Belediyesi'nin her yıl okulların yaz tatiliyle birlikte kapanmasının ardından düzenlediği yaz okulları bu sene de hız kesmeden sürecek. Kazanlı çocuklar bu kapsamda önceden hazırlanan programlar dahilinde oluşturulan 8 farklı branştaki kurslara katılacak. Kazanlı çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunacak olan branşlar futbol, yüzme, voleybol, basketbol, bocce, karate, güreş ve halk oyunlarından oluşuyor.

ÖĞRENCİ SAYISI 5 BİNE ULAŞTI
Yenimek yaz kurslarında bu yıl öğrencilere 21 ayrı branşta eğitim veriliyor. 7-14 yaş arasındaki tüm çocuklara kapılarını açan YENİMEK, ahşap boyama, gitar, bağlama, İngilizce, bilgisayar, keman, satranç, seramik, drama, resim, ebru, çocuk korosu, işaret dili, dekoratif ahşap süsleme, bahçe sebzeleri yetiştirme, keçe, model uçak yapımı, pasta ve kurabiye yapımı, piyano, takı tasarımı ve uygulamalı tiyatro kursları ile öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine imkan sağlayacak. Kayıtların alınmaya devam ettiği YENİMEK'e şuana kadar kayıt yaptıran öğrenci sayısı ise 5 bine ulaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi çocuklar yaz okuluna
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN