Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolu’ yeni cazibe olacak

Giriş Tarihi: 11.7.2016
‘Samsun Yolu’ yeni cazibe merkezi olacak

Mamak Belediyesi, Yolu üzerinde dev bir meydan kurmaya hazırlanıyor. Belediye binası, kaymakamlık, tapu-kadastro, ASKİ Bölge Müdürlüğü gibi hizmet birimleri tek merkezde toplanacak

Kentsel yenileme ve dönüşüm çalışmalarıyla Mamak'ın siluetini değiştiren Mamak Belediyesi, Yolu'nu cazibe haline getirecek. Mamak Belediyesi hazırladığı proje kapsamında Samsun Yolu üzerinde dev bir meydan kuracak ve belediye hizmet binası, kaymakamlık, tapu-kadastro, ASKİ Bölge Müdürlüğü gibi hizmet birimlerini tek bir merkezde toplayacak. 132 dönümlük dev proje içerisinde hizmet birimlerinin yanı sıra ticaret merkezleri de yer alacak. Projenin Mamak için dönüm noktası olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Şu an şehir merkezi tamamen doldu ve ihtiyacı karşılamıyor. Samsun yolu başkente gelirken 40'tan fazla vilayetin giriş kapısıdır. Amacımız başkent 'nın doğu girişini çekim merkezi haline getirmek. Ayrıca proje içerisinde dev bir meydan, alışveriş merkezi ve yüzme havuzu da bulunuyor" diye konuştu.

MODERN VE SELÇUKLU MİMARİSİ
Samsun Yolu üzerinde, Boğaziçi Mahallesi'nden başlayarak Doğukent Caddesi'ne kadar uzanacak proje hem modern mimari hem de Selçuklu mimarisi izleri taşıyacak. Bulunduğu yer itibariyle de 4 tarafı bulvar ve caddelerle çevrili olacak.

İLK KAZMA 2017'DE VURULACAK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de tam desteğini alan projenin birinci ayağı tamamlandı. Mamak Belediyesi birkaç farklı mimarlık firması ile birlikte çalışma yürütüyor. Planlama sürecinin tamamlanmasının ardından Mamak Belediyesi'nin yeni hizmet binası için ilk kazmanın 2017 bahar aylarında vurulması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Samsun Yolu’ yeni cazibe merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN