Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentin bulvarlarına 10 bin yeni araç geliyor

Ekonomi paketinde bir ilk olarak açıklanan teşvikler şoför esnafını harekete geçirdi. 10 bin esnaf, organize ve filo şeklinde toplu alımlar gerçekleştirecek

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Başkentin bulvarlarına 10 bin yeni araç geliyor
Başbakan Binali 'ın Bakanlar Kurulu'nun ardından açıkladığı ekonomik teşvik paketinin yankıları devam ediyor. Milyonlarca insanı ilgilendiren devrim niteliğinde yeniliklerin yer aldığı paketle şoför esnafı da ilk kez teşvik alacak. Konu hakkında büyük sevinç yaşan şoför esnafı harekete geçmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 10 bin üyesi bulunan ve 'da en kalabalık esnaf odalarından olan Ankara Umum Otomobilciler Şoförler Odası Başkanı Zafer Şener, "Bu, aracını yenilemek isteyen şoför esnafı için büyük bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek için biz de yaklaşık 10 bin üyemizle harekete geçip organize ve filo şeklinde toplu alımlar gerçekleştireceğiz" dedi. Başbakan Yıldırım'ın kendilerine bayram müjdesinin de ötesinde yıllardır bekledikleri büyük bir müjde verdiğini belirten Şener, "Biz Ankara Otomobilciler ve Şoförler Odası olarak sürekli bakanlarla temas halindeydik ve görüşüyorduk. Kendilerine de istek ve şikayetlerimizi iletme şansına ulaşıyorduk. Bu isteğimizle ilgili müjdeyi daha önceki zamanlarda da almıştık ama bir türlü hayata geçememişti" diye konuştu.

"TELEFON SUSMADI"
Hükümete teşekkürlerini ileten Şener, "Başbakanımız müjdeyi verdikten sonra odanın ları hiç susmadı, sürekli teşekkür telefonları aldık" şeklinde konuştu. Müjde sonrasında oda olarak hareket geçmeye hazırlandıklarını vurgulayan Şener, yaklaşık 10 bin üyeyle birlikte filo şeklinde, toplu araç alımı yapacaklarını ifade etti. Şener, "Öncelik bir anket yapıp esnafımız hangi marka ve model istiyor onun tespitini yapacağız. Bu tespitin ardından da ilgili firmayla görüşüp toplu alımları gerçekleştireceğiz. Böylece ÖTV'siz aracın fiyatından filo indirimini de düşürtmüş olacağız ve çok uygun fiyata esnafımız aracını yenilemiş olacak. Örneğin 70 binlik araç, ÖTV indirimi+toplu alım indirimi ile 33 bin liraya kadar düşebilecek" dedi. Güvenpark Vardiya Amiri Muammer Gazeloğlu (41), "Bu müjdeyi yıllardır dört gözle bekliyorduk" derken şoför Dursun Göloğlu (30), ÖTV'siz araç yenileme teşvikinin kendileri için tam nokta atışı olduğunu belirtti. Şoför Adnan Canıtez (49) ise çoğu şoför esnafının 2006-2007 model araç kullandığına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentin bulvarlarına 10 bin yeni araç geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN