Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pokemon taksi

Giriş Tarihi: 15.7.2016
Pokemon taksi

’da taksi durakları bu aralar Pokemon avcılarıyla dolu… Çünkü, onlara göre başkentin dört bir yanında “pokemon durakları” var ve onlara bir şekilde ulaşmak gerekiyor

Başkenti saran "pokemon çılgınlığı" her gün farklı bir boyut kazanıyor. Amerika'da pokemon avlamak isteyen gruplar için taksi hizmeti bile başlarken 'daki şoför esnafı da onlardan geri kalmadı. Şimdi de parklarda, caddelerde işini-gücünü bırakıp sabahın erken saatlerinden itibaren pokemon avlayan her yaş ve meslekten başkentli uzak pokemon duraklarına gidebilmek veya daha hızlı yetişebilmek için taksi- dolmuş yapmaya başladı. Ankaralı taksici esnafı yaz döneminde düşen müşteri yoğunluğunu bu yöntem sayesinde yeniden artırmış olmaktan memnun.

TAKSİ PARASI UCUZA GELİYOR
İç Mimar Gaye Selçuk, Psikoloji öğrencisi Aycan Selçuk, Ali İhsan Menemen ve Mustafa Özer, oyunu çıktığı ilk günden itibaren oynayan müdavimlerden… Gaye Selçuk, gruptaki diğer iki kişiyle Güvenpark'ta oyun oynarken tanıştıklarını ifade ederek, "Ayağımda küçük bir sakatlık olmasına rağmen dün 15 km yürümüşüm. Bugün de sabahtan bayağı yürüdüm ama hem yoruldum hem oyun içersindeki pokemon koleksiyonumu artırmak için artık daha farklı PokeStop'lara (Pokemon durağı) gitmem gerekti. Biz de oyun oynarken tanıştığım arkadaşlarla birlikte konuşup anlaşarak böyle bir fikir geliştirdik. Böylece taksi sını da daha ucuza getirmiş olduk" dedi. Aycan Selçuk ise oyunun bu kadar yaygınlaşmasının sebebi olarak önceki bazı oyunların özellikle bilgisayardaki oyunların belli bir maliyet gerektirdiğini ama bu Pokemon Go oyununu yüklemenin ve oynamaya başlamanın bedava olmasını gösterdi. Selçuk, "Bu oyun evdeki insanları dışarı çıkarmış durumda. Dışarı çıkınca da para harcamadan olmuyor. Saatlerce parklarda duruyoruz. Mecbur dolmuş ve taksiye biniyor, su ve çay içiyoruz. Ama en azından oyuna para vermiyoruz" şeklinde konuştu.

?TAKSİCİLER ONLARA AYAK UYDURUYOR
Oyuncu grubunu taşıyan taksi şoförü Sıtkı , oyun sırasında değişik diyaloglara tanık olduğunu söyledi. Ergün, "Geçen gün bir adam bindi. 'Öndeki pokemonu takip et' diyor. Ben de bakıyorum, bakıyorum bir şey göremiyorum. Ben de çaresiz napayım, düz boşluğa doğru sürdüm taksiyi. Böyle şey görmedim. Nasıl bir çılgınlıksa işlerimiz de yoğunlaştı. Bizim de işimize geldiği için ayak uydurur olduk duruma. 'Kardeş ne yaptın yakaladın mı pokemonu?' diye sorar ve konuşur olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pokemon taksi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN