Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de zarar gören çiftçilere destek

Büyükşehir Meclisi, 26 Haziran’da yaşanan felaketi nedeniyle Güdül, Ayaş ve Beypazarı’nda tarlaları zarar gören çiftçilere destek sağlama kararı aldı

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Selde zarar gören çiftçilere destek
Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında yaptığı toplantıda, yaşanan felaketi nedeniyle Güdül, Ayaş ve Beypazarı'nda tarlaları zarar gören çiftçilere destek verilmesini isteyen Başkanlık yazısını oy birliğiyle kabul etti. Ankara Valiliği Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerekli tespitlerin yapılarak durumun Büyükşehir Belediyesi'ne iletildiği belirtilen Başkanlık yazısında, tarlaları zarar gören ve ürün alamayacak olan çiftçilerin hasarının azaltılmasının amaçlandığı vurgulandı. Alınan kararla, afetten zarar gören çiftçilere "İlçe Afet Projesi" kapsamında karşılıksız tohum desteği verebilmek ve çeşitli tarım makine ve ekipmanları temin ederek, çiftçilerin zararının telafisine yönelik kullandırmak konusunda, Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynakları Dairesi Başkanlığı'na yetki verildi. Belediye Meclisi'nde, Büyükşehir Belediyesi'nin yürüteceği kent dönüşüm ve gelişim alanlarında gayrimenkulü olanların, sahip oldukları alan oranında, proje ortak giderlerine dahil edilmesi kararlaştırıldı.

BİRİM FİYATI 220 TL OLDU
Bu doğrultuda, yapımı tamamlanmamış kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarının ortak gideri olarak, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nca metrekare birim maliyeti olarak 220 TL uygulanması; yeni bir uygulama yapılmamışsa da maliyetin güncellenmesinin, yine aynı daire tarafından yapılması benimsendi. Gidere katılacak gayrimenkul sahiplerinin katılım oranının belirlemesinin, Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanlığı'nca yapılması kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selde zarar gören çiftçilere destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN