1 çuval plastikle 4 çocuğa bakıyor

Parklardan topladığı plastiklerle geçimini sağlayan Yeter Kırmızıgün, Keçiören’deki evinde 4 çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor

Giriş Tarihi: 17.7.2016
1 çuval plastikle 4 çocuğa bakıyor
Eşi borçlarından dolayı cezaevinde olduğu için hem anne hem de baba olma yükünü omzuna alan Yeter Kırmızıgün, her sabah Keçiören civarındaki parklarda bulunan plastikleri topluyor. Hiçbir maddi geliri olmayan Kırmızıgün, topladığı plastikleri hurdacılara satarak kazandığı cüzi miktardaki yla hayatta kalma mücadelesi veriyor. Topladığı 1 çuval plastikle 4 çocuğa baktığını dile getiren Kırmızıgün, yetkililerden yardım bekliyor.

10 YILLIK İŞÇİLİĞE 12 TL TAZMİNAT
Eşinin daha önce çöpçülük yaptığını fakat olduğu için işten çıkarıldığını iddia eden Kırmızıgün, "Eşim yaşlı ve yüzde 35 bedensel engelli olduğu için işten çıkarıldı. Çıkarıldığı yerden tazminat olarak 12 TL para verildi. Bir de bunu 3 ay 4 TL olarak taksite bölmüşlerdi"dedi. Eşinin borçlarından dolayı 21 gündür cezaevinde olduğunu ve 2 ay kadar daha kalacağını belirten Kırmızıgün, "10 aylık kira borcum birikti. Ev sahibim evden çıkmamı istiyor. Hiçbir gelirim yok. Ev de bulamıyorum. Kimse bana evini kiraya vermiyor. 1 çuval topladığım plastikle 4 çocuğuma zor bakıyorum" dedi.

'ÇOCUKLARIM BAŞARILI'
Çocuklarının hepsinin derslerinin çok iyi olduğunu belirten Kırmızıgün, "Oğlum ve üç kızım derslerinde çok başarılılar. Elimden bir şey gelmiyor. Daha iyisini yapmak istiyorum ama gücüm yok. Çocuklarım bu durumdan kimi utanıyorlar" diye konuştu. Bir çocuğunun daha olduğunu, fakat maddi durumu olmadığı için 6 yaşındayken çocuğunu dayısına evlatlık verdiğini ifade eden Yeter Kırmızıgün, çaresiz kaldığını ifade etti.


Emine ÇAVUŞ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 çuval plastikle 4 çocuğa bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN