Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Palandöken kampı Gençler’e yaradı

G.Birliği, Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki sezon hazırlıklarını bugün tamamlıyor. Teknik Direktör İbrahim Üzülmez, kampta enerji depoladıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Palandöken kampı Gençler’e yaradı
Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Palandöken Yaylası'ndaki kampta, kadroda bulunan 24 futbolcu ile daha çok kondisyona yönelik olarak günde 2 antrenman yaptıklarına işaret etti. Gençlerbirliği'nde göreve başladıktan sonraki 17 maçlık periyotta 32 puan topladığını hatırlatan Üzülmez, bunun çok önemli bir başarı olduğunu ve başarıyı oyuncularla beraber yakaladığını anlattı. Daha önce kamp için Erzurum'a hiç gelmediğini ifade eden Teknik Direktör Üzülmez, şunları söyledi: "Açıkça söyleyeyim Palandöken'de yurt dışından daha güzel bir kamp ortamı var. Çok fazla terlemiyorsunuz. Ben futbolcularımla konuştuğum zaman, buranın çoğu kamp yerlerinden daha iyi olduğunu bildiriyorlar. Palandöken'le ilgili görüşlerimiz çok olumlu, pozitif." Enerji depoladıklarını kaydeden Üzülmez, "Hem fiziksel, hem de taktiksel anlamda iyi çalışıyoruz. Güzel bir sinerjiyle o başarıyı yakalamak istiyoruz. Kolay mı? Değil. Ama zorlukların üstesinden gelmeye çalışan bir yapı ve karaktere sahibim" dedi.

'Performans böyle sürmeli'
Üzülmez şunları söyledi: "Acı çekeceğiz, zorlanacağız, sıkıntılar yaşayacağız. İşte burası sıkıntı yaşayacağımız bir yer, zorlanacağımız, acı çekeceğimiz bir yer. Burada acı çekeceğiz ki daha sonraki süreçlerde bunların geri dönüşümleri bize olumlu anlamda olsun. Bunları oyuncularıma da anlatıyorum. Onlar da şimdiye kadar ortaya koydukları performansla, çalışkanlıklarıyla ve enerjileriyle bizi yanıltmadılar. Yanıltmayacaklarına da yürekten inanıyorum. İnşallah bu performansı, atmosferi, ortamı bundan sonraki günlerde de devam ettirip, bizim için çok daha olumlu şeyler olur."

Sırada Hollanda kampı var
Kaliteyi artırıp takım olarak uyum anlamında sıkıntı yaşamadıkları takdirde başarıyı yakalayacaklarına inandığına dikkati çeken İbrahim Üzülmez, "İnanıyorum, inanmak her şeyin başıdır. Önce inanacaksınız. Ben inanıyorum, oyuncularımı da inandırmaya çalışıyorum. Zaten bu böyle olduktan sonra da bu başarıyı yakalayacağız. Bu her işte böyledir. Aramıza katılan arkadaşlarımız oldu, onları tanımaya çalışıyoruz. Belki kamptan sonra aramıza katılacaklar, iki hazırlık maçından sonra ikinci aşamada Hollanda'da bir kampımız var. Orada da hazırlık maçları var. Biz de takımı tanıdıktan sonra bununla ilgili raporumuzu başkanımıza vereceğiz" diye konuştu.

El Kabir istemediğini söyledi
Faslı Mustafa El Kabir'in kadro dışı bırakılmasıyla ilgili olarak da konuşan Üzülmez, "El Kabir yanıma geldi, çalışmak istemediğini söyledi. Geçen sene El Kabir'de bazı sıkıntılar vardı ama ben takımın menfaatini düşünerek onun yanında olmaya, destek vermeye çalıştım. Ama bu sene böyle bir düşünce içerisinde olan bir oyuncuyla devam etme şansımız yok. Çünkü ben ne olursa olsun inanan oyuncu topluluğu ile devam etmek istiyorum. El Kabir Ankara'da kaldı, bizimle beraber değil. Turgut Doğan Şahin, bu oyuncular önemli ve kaliteyi artıran oyunculardı. Yerlerine gelen oyuncularımız var. Onların da o kaliteyi artıracaklarına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Palandöken kampı Gençler’e yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN