Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin’in başdanışmanı Gökçek’e konuk oldu

Başkan Gökçek, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği’nin daveti üzerine ’de bulunan ve Putin’in Türkiye ve Avrasya ilişkileri konusunda baş danışmanı olan Dugin ile önceki gün makamında görüştü

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Putin’in başdanışmanı Gökçek’e konuk oldu
Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Baş Danışmanı Alexander Dugin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ziyaret etti. Gökçek, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Rus konuğunu ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi ve yeniden istenilen seviyelere çıkarılması konusunda oldukça verimli bir görüşme yaptıklarını söyledi. Görüşme talebinin konuğundan gelmiş olmasının, kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirten Başkan Gökçek, iki ülke lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Başkanı Vlademir Putin'in bir araya gelmesinden önce alt düzeyde gerçekleştirilen bu görüşmelerin, ilişkilerin gelişmesine sağlayacağı katkıya dikkat çekti. Başkan Gökçek, Rusya- arasında meydana gelen "uçak krizi" sürecinin ilk gününden itibaren, kendisinin, iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden iyileştirilmesi gerektiğini savunanların başında geldiğini hatırlatarak, Rusya ve Türkiye arasındaki gerilimin, iki ülkeye de fayda getirmeyeceğini bir kez daha yineledi. Konuğu Dugin'in ile görüşmesinin oldukça sıcak ve dostane bir atmosfer içinde gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Gökçek, "Konuğumla sohbetimizde, Türkiye ve Rusya arasındaki yaşanan sorunun çözümü ve bundan sonra atılması gereken adımlar konusunda aynı düşünceleri paylaşıyor olmaktan memnuniyet duydum. Karşılıklı atılan bu iyi niyet adımlarının ardından, inanıyorum ki dostluk bağlarımız ve ilişkilerimiz daha iyi olacak" diye konuştu.

ANKARA'DA ULAŞIM BUGÜN DE ÜCRETSİZ
Ankara'da ulaşımı sağlayan EGO Genel Müdürlüğü, 16 Temmuz'da 2 gün ücretsiz hizmet vereceğini duyurmuştu. EGO Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in talimatı ile otobüs ve metroların bugün de ücretsiz hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin’in başdanışmanı Gökçek’e konuk oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN