Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya siz gidin ya biz gidelim

Kurumdaki Paralel Yapı’ya yakın 12 çalışanı görevden alan ATO Başkanı Bezci, Meclis Toplantısı’nda rest çekti. Paralelci üyelere seslenen Bezci, “Ya siz, ya biz” diyerek istifa çağrısında bulundu

Ya siz gidin ya biz gidelim
Odası (ATO) Meclisi, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından darbeyi kınama, şehit ailelerine yardım ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nün onarılması gündem maddeleri ile olağanüstü olarak toplandı. Meclis Başkanı Nuri Gürgür başkanlığında toplanan Meclis, ilk iki maddeyi kabul etti. Hasar gören Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binasının onarılması ile ilgili madde hakkında konuşan Meclis Başkanı Nuri Gürgür, "TOBB aracılığı ile yapılsın" teklifinde bulununca ATO Başkanı Salih Bezci kürsüye çıkarak, "Polisler otoparkta çalışıyor. 15 milyon TL verelim ve polisimizi içeri sokalım" dedi. Salih Bezci'nin konuşmasının ardından bir ara tartışmaların yaşandığı Meclis yeniden toplanarak Emniyet Müdürlüğü binasının onarılması için oybirliği ile karar aldı.

İSTİFA SESLERİ YÜKSELDİ
SABAH Ankara, olağanüstü toplanan ATO Meclisi'nde yaşananları gündeme getirmeye devam ediyor. Paralel Yapı'nın önemli merkezlerinden biri haline dönüşen ATO'daki FETÖ'cü meclis üyelerini sert bir dille eleştiren ATO Başkanı Salih Bezci, burada yaptığı konuşmada, "96 yıllık Meclis'e atıldı. Başbakan'ın odasına bomba atıldı. Bunu ben bir Türk çocuğu olarak kabul edemiyorum. Ben bu çatı altında FETÖ'ye destek verenlerle birlikte olmak istemiyorum. Halen bu salonda buna inanan varsa; ya siz gidin, ya biz gidelim. Yeter artık" dedi. ATO Başkanı Salih Bezci'nin sert konuşmasının ardından Meclis üyeleri tarafından, "İstifa, istifa" diye sloganlar atıldı.

12 KİŞİ İŞTEN ATILDI
ATO Başkanı Salih Bezci Meclis'teki FETÖ'cüleri istifaya çağırırken ATO'daki Paralel Yapı mensubu çalışanların da işlerine son verilmeye başlandığı ortaya çıktı. SABAH Ankara tarafından yurtdışına kaçtığı gündeme getirilen FETÖ'nün ATO İmamı Ayhan Atalay referansı ile işe alınan çalışanların iş akdine Meclis kararı ile son verildi. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Paralel Yapı'ya yakın 12 kişi işten çıkarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya siz gidin ya biz gidelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN