Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OHAL bürosu görevine başladı

genelinde OHAL ilan edilmesiyle birlikte mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde Ankara Valiliği bünyesinde OHAL Bürosu açıldı

Giriş Tarihi: 23.7.2016
OHAL bürosu görevine başladı
genelinde 21 Temmuz Perşembe günü saat 01.00'den itibaren 3 aylık OHAL ilan edilmesi nedeniyle valiliklerde büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Ankara Valiliği bünyesinde, OHAL kararı sebebiyle iş ve işlemlerin yürütülmesi amacıyla "OHAL Bürosu" oluşturuldu. Mevcut kanun ve yönetmenlikler çerçevesinde Valilik bünyesinde oluşturulan OHAL Bürosu başkanlığını yapmak üzere bir vali yardımcısı görevlendirilmesi bekleniyor.

SÜPER VALİLER GEÇMİŞTE KALDI
Geçmişte OHAL'in sona erdiği 2002 Kasım öncesinde Diyarbakır'da görev yapan ve bölgedeki valilerin bağlı olduğu, onun talimatıyla hareket ettiği geniş yetkilere sahip "süper vali"lerin aksine önümüzdeki 3 aylık OHAL döneminde süper valiler olmayacak. Hükümet kanadından yapılan açıklamalara göre OHAL döneminde özgürlüklerden geri adım atılmayacak, en ufak insan hakları, temel hak ve özgürlüklerden geriye dönüş olmayacak. Hiçbir şekilde günlük hayatı olumsuz manada etkilenmeyecek. 'nin demokratik standartları bakımından da en ufak bir geriye gidiş söz konusu olmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OHAL bürosu görevine başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN