Portresi yakıldı gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Portresi yakıldı gözaltına alındı

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Paralel Yapı soruşturması kapsamında YÖK tarafından görevden alındı. Büyükberber, polis tarafından gözaltına alınırken bazı öğrenci ve akademisyenler ise rektörün yere atılan fotoğraflarını yaktı

'nin en köklü üniversitelerinden Gazi Üniversitesi'ni Paralel Yapı'nın çiftliği haline getiren Rektör Süleyman Büyükberber, YÖK'ün yürüttüğü soruşturma kapsamında görevinden alındı. Yaptığı usulsüzlüklerle SABAH tarafından defalarca gündeme getirilen Büyükberber, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı polisler tarafından gözaltına alındı.

SABAH'A DAVA YAĞDIRDI
Paralel Yapı'ya yakın isimlere üniversite kadrolarını yüksek maaşlarla açan, FETÖ sempatizanı olmayanlara ise mobbing uygulayan Büyükberber, kendisiyle ilgili haber yapan SABAH Ankara muhabirlerini ise adeta dava yağmuruna tuttu. Büyükberber'in dava tehditlerinden asla bir adım geri durmayan SABAH Ankara, üniversitedeki usulsüzlükleri yazmaya devam etti.

DOÇENTLİĞİN KİTABINI YAZDI ! USÜLSÜZ ATAMA:
Gazi Üniversitesi'nin Kasım 2014'te ilan ettiği hematoloji doçent kadrosuna üniversitede 3 yıldır kadro bekleyen Dr. A.Y. ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı'nda görevli Dr. B.U. başvuruda bulundu. Büyükberber'in YÖK'ün 'Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği'ni hiçe sayarak kendisine yakın profesörler arasından belirlediği ve hiçbiri Gazi'de görevli olmayan jüri üyelerinin hazırladığı raporla Dr. B.U.'nun doçentlik ataması yönetim kurulunda kabul edildi.

YÜKSEK MAAŞLA PARALEL KADROLAŞMA:
Rektör Büyükberber, Bayburt Emniyet Müdür Yardımcısı olduğu dönemde Emniyet Müdürlüğü'nden ihraç edilen N.Ç.'yi üniversitenin Bilgi İşlem Dairesi Başkanı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da aralarında olduğu devlet yöneticilerinin kriptolu telefonlarını dinlediği iddiası ile TÜBİTAK'tan atılan S.Y., F.A., H.A.C., M.Z.E ile Y.Ö. üniversitede yüksek maaşla göreve başlatıldı.

İFTİRA VE SÜRGÜN OLAĞANDI

OLUMSUZ SİCİL VERDİ:
Gülen örgütüne yakın isimlere sağlanan kolaylıklar ve diğer isimlere yapılan haksızlıklarla gündeme getirdiğimiz Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, Paralel Yapı karşıtı öğretim üyelerinin sicillerini bozdu.

ÇALIŞANLAR SÜRGÜN EDİLDİ:
Süleyman Büyükberber, Paralel Yapı'ya yakın isimleri göreve getirebilmek için üniversite bünyesinde çalışan kadrolu personeli birimleri ile alakalı olmayan dış ilçelere göndererek sürgün yaşattı.

HİMMET VEREN DANIŞMAN OLDU:
'nin başkenti Washington'da Paralel Yapı kuruluşlarına sağladığı finansal destekle bilinen Amity marketlerinin sahibi Turgay Polat, 2014'te rektör danışmanı olarak üniversiteye atandı. Polat'ın rektör danışmanlığına himmetleri karşılığında getirildiği iddia edildi.

ODA HAPSİYLE MOBBİNG YAPTI:
Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden Araştırma Görevlisi Tahir Çalgüner, öğrencilerin internete girmeleri için oluşturulan bilgisayar laboratuarında görevlendirildi. Asli görevi bilimsel araştırma yapmak, proje üretmek olan araştırma görevlisi idari bir işte görevlendirilip 8 saat boyunca bir odaya hapsedildi. Çalgüner'in öğrencilere verdiği Şehircilik Projesi ve Kentsel Tasarım Atölyesi dersleri de elinden alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Portresi yakıldı gözaltına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN