Sincanlı kahraman yiğitler

İkisi de kahramanca mücadele etti, şehit düştü… Biri 60 gün önce baba oldu, diğeri 30 gün sonra o duyguyu tadacaktı…

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Sincanlı kahraman yiğitler
darbe haberini alır almaz görev yeri Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne gelen Amir Cüneyt , çelik yeleğini giyerek cuntacılara karşı kahramanca mücadele etti. Oradaki kahraman polislerin kendilerine aman vermediğini gören FETÖ'cü askerler, emniyet binasını defalarca bombaladı. İşte o bombalama esnasında şehit düştü Cüneyt Bursa… 2 ay önce baba olan Cüneyt Bursa'nın Kocatepe Camisi'ndeki cenazesinde fotoğrafını 8 yaşındaki kızı Ceylin taşıdı.

VATAN SAĞOLSUN
Oğlunun emniyette görevi başında olduğu sırada kendisinin de Sincan'da sokağa çıktığını belirten baba Sami Bursa, "O gece işten eve döndü ve tekrar geri çağırdılar. Ben de bir ara dışarı çıktım ve sonra tekrar eve geldim. Oğlumuzun o gece şehit olacağı hiç aklımıza gelmedi. 3. sınıfa giden bir kızı ve 60 günlük bir bebeği vardı. Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Vatan sağ olsun" dedi.

SAVAŞTA BİLE BÖYLE BİR ŞEREFSİZLİK YAPILMAZ
Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı'nda görevli teknisyen polis 32 yaşındaki Yasin Bahadır Yüce ise Gölbaşı'na atılan F-16 bombası ile şehit oldu. Helikoptere yakıt koyduğu sırada şehit olan Yasin Bahadır Yüce, yaklaşık 30 gün sonra baba olacaktı. Olayın yaşandığı gün organlarım vücuduma sığmadı diyen baba Hasan Raşit Yüce, "Kim yaptıysa, kim sebep olduysa bu çekilen acının bin mislini onlar da çeksin. Gizli kapılar arkasında yargılanmasını istemiyorum. Benim vicdanımın rahat olabilmesi için görebileceğim şekilde yargılanıp en ağır ceza ne ise uzun süre çektirilecek; öyle idam istemiyorum. İdam kısa çözüm. Öyle bir ceza verilecek ki, uzun uzun evlatları bile çekecek o acıyı… Ben nasıl çekiyorsam onların da çevresi o acıyı çekecek. Bu şerefsizlik savaşta bile yapılmaz" ifadelerini kullandı.

GELİNİMİ DÜŞÜNDÜM
İkamet ettiği Sincan'dan oğlunun kaldığı lojmanlara gittiğini belirten baba Yüce, "Helikoptere yakıt koyarken şehit düştü. İlk bombayı yiyenlerden… Ben, oğlumdan önce gelinim vardı, orada hamile… Onu düşündüm. Gidip onu aldım. Ondan sonra oğlumu düşündüm. Eşi bir ay sonra doğum yapacak. Şimdi ben onu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

KÜLLİYE'Yİ BEKLİYORDU
Diğer Sincanlı şehit ise Osmanlı Mahallesi Muhtarı Yiğit'in kardeşi Erkan Yiğit oldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki direnişte şehit olan Erkan Yiğit'in ağabeyi Hakan Yiğit, "Acımız büyüktür fakat biz bu acıyı kendimize çok da dert etmiyoruz. Biz buraya şehadet şerbetini içmek maksadıyla çıktık. Çünkü biz bunun bir cihat olduğuna inandık. Kardeşim Millet Camisi'nin önündeydi. Millet Camisi'nin önündeki nöbet sırasında şehit düştü. Mekanları cennet olsun. Bizi oraya kimse göndermedi. Biz oraya Allah rızası için gittik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincanlı kahraman yiğitler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN