Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eroğlu:‘Şanlı Kazan’ diyelim

Kazanlılara seslenen Bakan Veysel Eroğlu, “Burada bir destan yazıldı. Bu destanı tarihe unutulmayacak şekilde yazalım. ‘Şanlı Kazan’ destanı diyelim” dedi

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Eroğlu:‘Şanlı Kazan’ diyelim
FETÖ tarafından gerçekleştirilen askeri darbe girişimi sırasında Kazan'daki 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16'ları engellemeye çalışırken, açılan sonucu 9 kişi şehit olmuş, 82 kişi de yaralanmıştı. Bakan Eroğlu, Kazan Belediyesi tarafından şehitler için okutulan mevlide katıldı. Bakan Eroğlu'na, bakanlık müsteşarı ve bürokratları da eşlik etti. Bakan Eroğlu, mevlidin ardından Kazan Belediye Başkanı 'ü makamında ziyaret etti. "Şanlı Kazan destanını bütün dünyaya duyuralım" diyen Eroğlu, "Bu şehitlerimizin isimlerinin ilelebet yaşaması lazım. Tüm genel müdürlerimiz burada herkesin bir vazifesi var, buraya derhal ne gerekiyorsa yapacak. Kazan, bakanlığımızın bir ilçesidir. Kazan'ı bütün dünyaya tanıtalım. Burada bir destan yazıldı. Bu destanı bir şekilde tarihe unutulmayacak şekilde yazalım, şanlı Kazan destanı diyelim. Artık bir elimiz, bir ayağımız Kazan'da olacak"dedi. Bakan Eroğlu, bakanlıklarının Kazan'da yapacağı yatırımlar konusunda da müjdeler verdi. Bakan Eroğlu, bürokratlarına, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün ilçeye yatırım konusunda ne isterse yapılması talimatını verdi. Eroğlu, bu kapsamda ilk olarak, "demokrasi şehitleri adına şehitler abidesi yapılması ve etrafının ağaçlandırılarak çevre düzenlemesinin yapılması, her şehit için 500 adet fidanın vatandaşlara dağıtılması, Ova Çayı Rekreasyon Alanı çalışmasının tamamlanması, talep edilen yerlere göletler yapılması" gibi talimatlar verdi.

BAL ORMANLARI GELİYOR
Eroğlu ayrıca, organik bal üretiminin önemli merkezlerinden olan Kazan'ın bu alanda markalaştırılması ve Kazan'da bal ormanları kurulacağı müjdesini de verdi. Eroğlu, bürokratlarından bu kapsamda tüm şehit ailelerine ücretsiz olarak bal kovanları dağıtılması, isteyen vatandaşların da yüzde 80 hibeli olarak bu yatırıma teşvik edilmesini istedi. Eroğlu ayrıca, buralardaki ve bazı geçitlerin de yapılacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu:‘Şanlı Kazan’ diyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN