Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü ların kapısına kilit

Fetullahçı Terör Örgütü’nün ’daki 2 üniversitesi ile 106 ve yurdunun kapısına Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından kilit vuruldu

FETÖ’cü okulların kapısına kilit
İl Emniyet Müdürlüğü OHAL kararları kapsamında Paralel Yapı ile ilişkisi bulunan , yurt ve vakıfların kapısına kilit vuruyor. Başta Paralel Yapı'nın finansörü İpek'e ait eğitim kurumaları olmak üzere çok sayıda okul ve yurt kapatıldı. FETÖ'nün Ankara'da aktif durumda olan iki üniversitesi bulunuyordu. SABAH Ankara tarafından da yapılan usulsüzlükleri defalarca gündeme getirilen Akın İpek'e ait İpek Üniversitesi ve yine Paralel Yapı'ya yakın isimlerin kontrolünde olan Turgut Özal Üniversitesi polis tarafından mühürlendi. Polis tarafından kapısına kilit vurulan İpek Üniversitesi'nde geçtiğimiz yıl inceleme yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekipler üniversite içerisinde 13 yapının 10'unda kaçak yapılaşma tespit etmişti.

KAÇAK ÜNİVERSİTEYDİ
Büyükşehir Belediyesi kaçak yapılaşma nedeniyle İpek Üniversitesi Rektörlüğü'ne 1,5 milyon TL para cezası kesmişti. İpek Üniversitesi'ndeki kaçak yapılaşma SABAH Ankara tarafından gündeme getirilmişti. Başta Samanyolu Eğitim Kurumları ve Akın İpek'e ait Atlantik Eğitim Kurumları olmak üzere Ankara'daki tüm Paralel Yapı'ya ait lise ve ortaokullara mühür vuruldu. Çoğunluğu Çankaya, Yenimahalle ve Gölbaşı'nda olan 106 okul ve öğrenci yurdu polis ekipleri tarafından kapatıldı. Ayrıca FETÖ'ye yakın 9 vakıfta yine emniyet birimleri tarafından kapatıldı.

ÖĞRENCİLER GÖNDERİLİYOR
Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Üniversitesi'ne gelen polis ekipleri üniversite içerisinde bulunanları dışarı çıkardı. Çoğunluğu yurtdışından gelen öğrenciler bavullarını toplayarak üniversite önünde beklemeye koyuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü okulların kapısına kilit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN