Hainleri ‘Acil’ gönderin

Valilik, kaymakamlık ve belediyelere ‘Acil’ koduyla gönderdiği yazıda kurumlarındaki FETÖ’cü personelin kendilerine bildirilmesini istedi. AK Partili belediye başkanları il başkanlığında toplandı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Hainleri ‘Acil’ gönderin
Valiliği, 15 Temmuz sürecinden bugüne var gücüyle çalışan başta Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine geçtiğimiz gün "Acil" koduyla bir yazı gönderdi. Aynı zamanda Ankara'daki tüm ilçe kaymakamlıklarına da gönderilen yazıda, kurumlar içerisinde çalışan Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakın isimlerin tespit edilerek "Acil" bir şekilde listelenip, valiliğe sunulması istendi.

EK SÜRE TALEP EDİLDİ
Valiliğin bu talebinin ardından bazı belediyeler dosyalarını hazırlarken bazı daha belediyeler ise ek süre talep etti. Başta sosyal medya hesapları olmak üzere belediyelerdeki bilgileri de araştırılan çalışanlar Paralel Yapı'ya yakınlıkları tespit edildiği anda Ankara Valiliği'ne gönderilecek olan listeye eklenecek. Tüm bu çalışmalar devam ederken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ve tüm ilçe belediye başkanları AK Parti İl Başkanı Nedim Yamalı ile Kocatepe'deki İl Başkanlığı binasında bir araya geldi. Yaklaşık iki saat süren toplantıda; belediyelerdeki FETÖ'cü personeller, meydanlardaki eksiklikler ve belediyelerin ihtiyaçları gibi konular ele alındı.

İLK SABAH ANKARA YAZDI
Daha önce SABAH Ankara'ya konuyla ilgili görüşlerini bildiren belediye başkanları, kurum içerisinde oluşturulan heyetin personelleri tek tek araştırdığını ve tespit edilen kişilerin işine son verileceğini belirterek, "Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak" ifadelerini kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainleri ‘Acil’ gönderin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN