Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydanlarda birlik coşkusu

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Meydanlarda birlik coşkusu

15 Temmuz’daki darbe kalkışmasının üzerinden tam 1 hafta geçti. Ankaralılar, Meydanı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki demokrasi nöbetini sabahın ilk ışıklarına kadar sürdürüyor

Başkentte demokrasi nöbeti 7. gününe girerken, onbinlerce başkentli yine meydanını doldurarak demokrasi nöbetini sürdürdü. Demokrasi nöbetinin 7. gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, sanat ve spor camiasının sevilen isimleri katılarak vatandaşlara destek verdi.

MELİH NÖBET NASIL GİDİYOR?
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türk bayrakları ve çeşitli dövizlerle meydanı dolduran on binlerce Başkentliye seslenerek, "Bugün Cuma namazında Sayın Cumhurbaşkanımızla yan yana namaz kıldım. İlk cumayı başkomutanımızla kılmak bana inanılmaz bir gurur verdi. Yolda yürürken konuştuk. Cumhurbaşkanı 'Melih nöbet nasıl gidiyor' dedi. Cumhurbaşkanım dedim. Bu millet sizi o kadar çok seviyor ki her gün daha da kalabalıklaşıyor azalmıyor çoğalıyor dedim. Allah sizden razı olsun" dedi.

BİNLERCE VATANDAŞ KÜLLİYE'DE
Binlerce vatandaş tıpkı Kızılay'da olduğu gibi demokrasi nöbetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde devam ettiriyor. Genç, yaşlı, engelli, çocuk, kadın ve erkeğiyle alanları dolduran vatandaşları gördükçe mutlu olduğunu belirten Başkan Ak, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yer alan Millet Camiinde de vatandaşlarla bir araya geldi. "Milletin evinde milletleyiz" diyen Ak, "Bizler burada irademize sahip çıkıyor, hain emeller besleyenlere en güzel cevabı veriyoruz. Cenab-ı Hak, tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet anlayışından bizleri ayırmasın" diye konuştu.

'DARBE GİRİŞİMİ GECESİ' İÇİN WEB SİTESİ KURULUYOR
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ'nün) darbe girişiminin yaşandığı gece vatandaşların çektiği fotoğraf ve videoları yükleyebileceği web sitesi oluşturuldu. Belediye tarafından "www. demokrasidirenci.com" adresiyle açılan siteye, 'nin 81 ilinden sivil tanıkların fotoğraf ve görüntüleri yağıyor. Fotoğraf ve videolar, siteye gönderilmesinin yanı sıra "0533 051 52 37" numaralı telefona "WhatsApp" uygulaması üzerinden de ulaştırılabiliyor. Türkiye'nin "demokrasi direnci"ni ve hafızasını pekiştirmek amacıyla kurulan web sitesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, "15 Temmuz, Türkiye'nin bütün dünyaya demokrasi dersi verdiği tarihtir. Tankın, topun, merminin imana mağlup olduğu tarihtir. Bu şehitlerimiz destan yazdılar. Bu destanları unutmayacağız, unutturmayacağız." açıklaması da yer alıyor.

SERGİDE KULLANILACAK
Gökçek, vatandaşlar tarafından "www.demokrasidirenci. com"a ulaştırılan fotoğraf ve videoları resmi Twitter hesabından da paylaşacağını, ellerinde darbe gecesine dair ilginç fotoğraf ve görüntüler bulunanların bu görüntü ve fotoğrafları siteye göndermesini beklediğini belirtti. Vatandaşlardan gelen fotoğraf ve görüntülerin yayınlanmasının ardından katalog

ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI
Darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 4 Kızılcahamamlı ve tüm demokrasi şehitleri için Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda mevlit programı düzenlendi. Kızılcahamam Müftülüğü din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda mevlit ve ilahiler okundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydanlarda birlik coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN