FETÖ’nün mumu yatsıya kadar…

Giriş Tarihi: 25.7.2016
FETÖ’nün mumu yatsıya kadar…

FETÖ’cülerin ibadet etmek için değil, ganimetlerinden faydalanmak için gittiği 7. Cadde’deki Bahçelievler si’ne ait derneğe polis ekipleri el koydu

Sabah vatan haini FETÖ'cülerin oyunlarını bozmaya devam ediyor. SABAH Ankara, girişiminden önce FETÖ'nün kirli çamaşırlarını bir bir dökerken, Ankara Emniyeti OHAL kararları çerçevesinde o hainlerin yuvalarını tek tek kapatıyor. Ankara polisi en son ye ait gelirleri FETÖ'ye aktardığı iddia edlien Bahçelievler Cami Derneği'ne el koyarak, dernekteki tüm dosyaları topladı.

ADIM ADIM ELE GEÇİRDİLER
Aslında çoğunluğu Emek'te oturan ve Emek Camisi cemaatinde bulunan FETÖ mensubu kişiler, Ankara'nın en gözde yerleşim yeri 7. Cadde'deki Bahçelievler Camisi'ne ait çok sayıda dükkan ve ev olduğunu öğrenince caminin derneğine çok sayıda kişiyi üye yaptı. Cami cemaati içerisinde söz sahibi olmaya çalışan FETÖ'cüler Bahçelievler Cami Derneği yönetimini ele geçirdi. Camiye üye yapılanların pek çoğu o camiye ibadete dahi gitmedi.

HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ
Bu noktadan sonra FETÖ'cüler ilk karar olarak camiye ait evlerin bir bölümünü satarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin hemen yanındaki araziyi satın alarak yurt yapmak istedi. FETÖ'cülerin bu girişiminden haberdar olan SABAH Ankara, konuyu gündeme getirince bu hayalleri suya düştü.

POLİS 2 KİŞİYİ TUTUKLADI
Cami derneği ile ilgili araştırma yapan SABAH Ankara, Bahçelievler Camisi'nde dönen oyunları bir bir gün yüzüne çıkardı. SABAH Ankara'nın cami üyelerinin Fetullah Gülen'e ait ABD'deki The Respect Institute'ye Bank Asya üzerinden para gönderdiğini belgelemesi üzerine harekete geçen polis, 2 kişiyi tutuklamıştı.

TOPLANAN BURSLAR KİME GİTTİ?
SABAH Ankara olarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne bir tavsiyemiz olacak. El konulan cami derneği üzerinden FETÖ'cü öğrencilere burslar dağıtıldığı ve verilen bu paraların bir miktarının himmet olarak tekrar geri gönderildiği iddia edilmişti. Ancak o dönemde habercilik etiği açısından belgeleyemediğimiz bu oyunu yazmamıştık. Bu konuyu sizlerin araştırmasını ve bu cami tarafından verilen bursların kimlere aktarıldığı tespit edilmesini istiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün mumu yatsıya kadar…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN