Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye başkanları “m” dedi

İlçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in daveti üzerine Kızılay’daki demokrasi nöbetine katıldı. Belediye başkanları vatandaşlarla birlikte hep bir ağızdan, “m” şarkısını söyledi

Belediye başkanları “Türkiyem” dedi
Hain darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile sokaklara dökülen halkın 13 gündür devam eden Kızılay nöbetine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in daveti üzerine ilçe belediye başkanları da katıldı. Ellerindeki Türk bayrakları ile sahneye çıkan başkanlar hep bir ağızdan, "m" şarkısını söyledi. Kızılay Meydanı'nda halka seslenen ve "FETÖ'cülerin 15 Temmuz'daki hain darbe girişimine karşı hep birlikte mücadele ettik" diyen CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Biz bir ve beraber olursak hiçbir güç halkının karşısında duramayacak. İşte bunun örneğini 15 Temmuz'da hep beraber verdik. Birliğimizi bozmayacağız. PKK terör örgütüne de, IŞİD terör örgütüne de, FETÖ'cülere vurduğumuz tokadın daha büyüğünü vurarak bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü koruyacağız" dedi.

NENE HATUNLAR ÖLMEMİŞ
Ankara'nın iki kadın belediye başkanından biri olan Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy, "Ben 80 darbesini bizzat yaşamadım. Sadece bir yaşındaydım. 15 Temmuz gecesi aradığım ilk isim Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'ti. Bana, 'Filiz halkı sokaklara dökeceksin. Yapacak başka bir şey yok' dedi. Biz de aldığımız direktifle kadınlarımızı topladık. Çok şükür o gece gördük ki Kara Fatma'lar, Nene Hatun'lar ölmemiş. Onlar ebediyete gitmiş olabilir ama Nene Hatun'lar, Kara Fatma'lar ruhları ile o gece Ankara sokaklarında yaşadılar" şeklinde konuştu.

BU ESKİ TÜRKİYE DEĞİL
Tüm dünyanın şu anda Türk Milleti'nin darbe karşısındaki tavrını konuştuğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise, "15 Temmuz gecesi bu vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden bir kısım vatan haini, millet düşmanı asker kılığına girmiş teröristlerin bir kalkışması oldu. Karşımızdaki bu tablo milletin birlik ve beraberlik içinde neleri başaracağının en güzel göstergesi. Bu hain darbe girişimde unuttukları şey 'yi hala eski Türkiye zannediyorlardı. Bu millet o eski Türkiye'yi unutmuş yepyeni bir Türkiye'de yaşıyordu. Şu anda dünyada herkes bu olayı konuşuyor. Bir yerde darbe yapıldığı zaman insanlar evlerine kaçarken, Türk Milleti aksine sokaklara çıktı diyorlar ve anlam veremiyorlar. Bu millet Çanakkale'de 1 saniye sonra öleceğini bile bile tekbirlerle zafere yürüdü. O ecdadın torunları olan bu milleti göz ardı ettiler ama tokadı da yediler" ifadelerini kullandı.

4 başkan gelemedi
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki siyasi partilerin grup başkanlarının da katıldığı Kızılay Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, MHP'li Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve yine MHP'li Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya özel işleri nedeniyle gelemedi.

Korumalarda OHAL
Halkın sokağa çıkması konusunda 15 Temmuz gecesi büyük bir çaba sarf eden ve o gece FETÖ'cü askerlerin hedefinde olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in korumaları da adeta OHAL'i yaşıyor. Yaşananların ardından Başkan Gökçek'in korumaları çelik yelek giyerek uzun namlulu silahlar taşımaya başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye başkanları “Türkiyem” dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN