Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizsiz kentin ci gençleri

merkezli Işıl Eğitim Spor Danışmanlık’ın temsilciliğini yaptığı “Ana ”in Datça’daki kampında eğitim gören başkentli gençler, denizi olmayan kentin yelkencileri olacak

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Denizsiz kentin yelkenci gençleri
Denizi olmayan Ankara'nın 8-17 yaş grubundaki çocukları, Datça'nın eşsiz doğasında öğreniyor. Ankara, Datça'daki yelken kampıyla geleceğin yelkencilerini yetiştirmeye hazırlanıyor. Yelken kampıyla ilgili bilgi veren Işıl Eğitim Spor Danışmanlık firmasının kurucusu Işıl Saraçoğlu, su sporları alanında Türkiye'de en uygun yelken kıyısı ile tesisine ve bu spora gönül vermiş yönetici ve koçlara sahip olan Ana Yelken'le çalıştıklarını söyledi. Haziran-Eylül arası her hafta düzenlenen Datça Yelken kampına Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda yelken sporunu öğrenme arzusundaki kampçının katıldığını kaydeden Saraçoğlu, "Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz" diye konuştu.

YELKEN ZENGİN SPORU DEĞİL
Saraçoğlu, denizi olmayan Ankara'nın adını, başarılı yelkencileriyle de duyurmaya kararlı olduklarını söyledi. Saraçoğlu, "Kampa başvuran 8-17 yaş grubu çocuklarımız ve gençlerimiz deyim yerindeyse özgüvene yelken açıyorlar. Datça'daki Ana Yelken Kampı'na katılan gençlerin her biri şimdi yelken aşığı. Amacımız temel eğitimlerden ileri düzeylere, günlük seyirlerden takım çalışmalarına kadar her aşamada yelken sporunu öğrencilere aktarabilmek. Sanılanın aksine yelken bir zengin sporu değil. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, yelken sporunun tanıtımı için hep beraber gayret sarfediyoruz. Sahip olduğumuz bu olağanüstü fırsatları en iyi, en etkin şekilde değerlendirmeye, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yelken sporu sevgisini aşılamaya çalışıyoruz" dedi.

'Hayalim Ankaralı sporcuların başarısını görmek'
Yelkenciliğin, olimpik bir spor dalı olduğunu, bu dalda yetişecek Türk sporcuların uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edeceğini de vurgulayan Saraçoğlu, şöyle devam etti: "Firma olarak biz de buna katkıda bulunmak istiyoruz. Ankara merkezli olmamız itibariyle bizim en büyük arzumuz yelken sporunu sevdirdiğimiz Ankaralı gençlerin ilerde ulusal ve uluslararası yarışlarda derece elde ettiklerini görmek. Bu nedenle kamplar süresince çocuklara ve gençlere yelken sporunu sevdirip tam anlamıyla öğretiyoruz. Yelken kampı sadece yelkencilikten ibret değil; kişisel gelişime katkı yapacak özel bir yer. Doğa keşfi gezileri, sorun çözme aktiviteleri ve güven egzersizleri onların doğa ile mücadele etmelerini ve tek başlarına karar verme yetilerini geliştiriyor. Çocuklar ve gençler deniz, rüzgâr ve özgürlüğü öğrendikleri bir yaz geçiriyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizsiz kentin yelkenci gençleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN