Eşini kaybetti ama görev yerini terk etmedi!

Dikmen’de görevli memuru Aşkım Koyuncu, eşinin şehit olduğunu bile bile Emniyet binasını savunmaya devam etti

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Eşini kaybetti ama görev yerini terk etmedi!
FETÖ'nün darbe girişiminin başarıya ulaşmamasının ardında, yüzlerce kahramanlık hikâyesi yatıyor. Vatandaşlarla canlarını ortaya koyarak teröristlere karşı vatan savunması yapanlar arasında yer alan biri emekli 2 , gösterdikleri fedakârlık ve görev bilinciyle unutulmayacaklar listesine adını yazdırdı. Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen binasında görevli polis memuru Aşkım Koyuncu, üstlerinin talimatı üzerine buranın savunmasında yer aldı. Görev yaptığı saatlerde Özel Harekat Daire Başkan Yardımcısı eşi Zafer Koyuncu'dan haber alamayan Aşkım Koyuncu, hayat arkadaşının şehit olduğunu hissettiği halde, sabaha kadar görev yerini terk etmedi. Eşi Zafer Koyuncu ise teröristlerin saldırısı sırasında Gölbaşı'nda şehit oldu.

DARBECİLERİ YAKALATTI
Darbenin başarılı olmadığını anlayınca izini kaybettirmek isteyen FETÖ üyelerinden 6'sı, emekli Emniyet Müdürü Muzaffer Soyluoğlu'nun dikkati sayesinde yakalandı. FETÖ üyelerinin bulunduğu Akıncı Üssü'nden 16 Temmuz saat 16.30 sıralarında 6 kişinin tel örgülerden atlayarak kaçmaya çalıştığını gören Soyluoğlu, durumu hemen yetkililere iletti. Soyluoğlu, polis gelene kadar özel aracıyla darbecileri takip ederek tek tek yakalattı.

'Ülkenin sigortasını yaptınız'
Bir diğer örnekte ise 'da görevli bir emniyet müdürü, evine elektrik bağlatmak için dağıtım şirketine gittiğinde firma yetkilisi, "Bu ülkenin sigortası tarafınızdan yapılmıştır" yazısı ile elektriğin en kısa sürede bağlanmasını sağladı. Yıllık izinde bulunduğu Rize'den darbe teşebbüsü nedeniyle dönmeye çalışan bir polis memuru da bilet almak için turizm firmasına gitti. Kesilen bilet karşısında ücreti soran polis memuruna "1 kuruş" yazan bilet verilerek, alınmadı.

Vatandaştan polise destek
Polisini unutmayan vatandaşlar da Türkiye'nin her yerinde çeşitli jestlerle vefa borçlarını ödemeye çalıştı. Ücret ödeme talepleri, "Ücretini 15-16 Temmuz tarihinde canlarınızla, fazla mesailerinizle ödediniz, afiyet olsun" yazılı fişlerle reddedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşini kaybetti ama görev yerini terk etmedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN