Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş Kalemler’den 15 Temmuz özel sayısı

Türk milletinin destan yazdığı 15 Temmuz, Yazarlar Birliği’nin “Kardeş Kalemler” dergisinde ele alınacak. Özel sayıda demokrasi kahramanlarının gerçek hikâyeleri yer alacak

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Kardeş Kalemler’den 15 Temmuz özel sayısı
Yazarlar Birliği tarafından yayınlanan "Kardeş Kalemler" dergisi, 15 Temmuz Demokrasi Kahramanlarının gerçek hikâyelerinin yer alacağı özel bir sayı hazırlıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Deliömeroğlu, "Kardeş Kalemler Dergimiz bugüne kadar 34 ülkeden yazarın hikâyesini Türk okuru ile buluşturdu. 15 Temmuz Demokrasi Kahramanları sayısı ile de gerçek kahramanların yaşanmış hikâyelerinin Türk dünyası başta olmak üzere uluslararası alana taşıyacak" dedi. "onlara borcumuz çok büyük" "Bu kahramanların hatıralarını yaşatmak, millet olarak boynumuzun borcudur" diyen Deliömeroğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Kardeşim gibi sevdiğim otuz yıllık arkadaşım Ramazan Konuş, o evinden çıkarken eşine, 'Bu gece ölmeyeceğiz de ne zaman öleceğiz' diyor. Kendi şehit oldu eşi ve çocuğu yaralı. Bir diğer kahramanımız babası ile telefonda helalleşirken, 'Vatansız can ne işe yarar baba' diyor. Tankların önüne yatan yiğitlerimize, namluların önüne dağ gibi çıkan kadınlarımıza borcumuz çok büyük. Basınımız, televizyonlarımız bu hikâyeleri, büyük bir başarı ile tespite çalışıyorlar. Her bir hikâye için gözlerimiz doluyor, göğsümüz kabarıyor, gururlanıyoruz. Biz de edebiyatçılar olarak kalemle, bu anları yaşatalım istedik." "ebabiller doldurdu külliye'yi" Ebrehe'nin fillerinin tank kılığında geldiği, Ebabil kuşlarının da buna mukabil yeniden ortaya çıktığı ve ellerindeki taşlarla filleri durdurduğu yorumunda bulunan Deliömeroğlu, daha sonra şunları ifade etti: "Irak işgal edilirken 'Ebabil kuşlarını gönder Ya Rabbi' diye dua ettik, gönlümüz mahsun. Suriye'ye Ebabil kuşlarını bekledik, gözlerimiz yaşlı. Ama 15 Temmuz gecesi, Ebabil kuşları dolduruverdi Külliye'nin çevresini, Meclis'in önünü, Boğaziçi Köprüsü'nü, sokakları meydanları, havaalanlarını…"

?'ÇANAKKALE RUHUNUN NE OLDUĞUNU ANLADIM'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ve iradesi, siyasi partilerin birlik ve beraberlik tavrı, basının basiretli tutumu, milletin tarihi tecrübesi ve sağduyusu ile kahraman polis ve ordunun millî unsurlarının cesareti ile ülkenin uçurumun kenarından döndüğünü vurgulayan Deliömeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "O gece yaralanan kahramanlardan biri, 'Ben düşünür ve ruhunu anlamaya çalışır ama anlayamazdım. O gece anladım, Çanakkale ruhunun ne olduğunu' diyor. 15 Temmuz Demokrasi Kahramanlarının anılarını yaşatmak, millî bir vazifedir. Çanakkale ruhu gibi 15 Temmuz ruhunu da yaşatmalıyız, 'Vatansız can ne işe yarar baba' diyen yüksek ruh halini yaşatmalıyız ki, bu vatan bir daha Çanakkaleler, 15 Temmuzlar yaşamasın. İşte biz de Kardeş Kalemler dergimizde bir özel sayı ile aziz hatıraları yaşatmak istiyoruz. Bu haberi okuyanlar da varsa kaleme alınmış hikayeler kardeskalemler@ gmail.com adresimden bize ulaştırabilirlerse çok memnun oluruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş Kalemler’den 15 Temmuz özel sayısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN