Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenİkapı mİtİngİne rekor katılım

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Yenİkapı mİtİngİne rekor katılım

Terör örgütü FETÖ’nün milleti kurşuna dizdiği kanlı 15 Temmuz gecesinden itibaren başlayan demokrasi nöbetinin taçlandırılacağı Yenikapı mitingine başkentten de rekor katılım olması bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kalkışmasının ardından "Vatan için meydanlara" çağrısıyla genç, yaşlı, engelli hatta kundaktaki bebeklerin dahi tuttuğu demokrasi nöbetlerinin kapanış mitingine başkentten rekor katılım olacak. Cumhurbaşkanı'nın "nöbetleri Yenikapı'da taçlandıracağız" açıklamasının ardından yüzlerce başkentli harekete geçti, 'dan 2 bine yakın kaldırılacak.

"ÇOLUK ÇOCUK BEKLİYORUZ"
Başkentte Sivil Toplum Kuruluşları (STK), dernek ve çeşitli birliklerden binlerce kişinin katılacağı "Yenikapı Demokrasi Mitingi" için Ankaralı belediyeler de büyük destek verecek. Miting için başkentteki en büyük organizasyonu yapan Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda toplam bin otobüs kaldıracak. "Demokrasi için Cumhurun yanında olmaya gidiyoruz" diyen Başkan Melih Gökçek, "Belediye olarak bu şanlı miting için bin otobüs tahsis ettik. Araçlarımız 7 Ağustos Pazar sabah saat 01.00'dan itibaren Hipodrum'dan hareket etmeye başlayacak. Otobüslerimiz ücretsiz olmakla birlikte yolcu noktasında herhangi bir sınırlamamız yok. İsteyen herkes, çoluk çocuk tüm ailesini alarak gelsin. Kimseyi bırakmadan isteyen herkesi mitinge taşıyacağız. Araçlarımız yetmediği takdirde yedekte araçlarımız olacak. Gerektiği takdirde oradan takviye sağlayacağız. Bir ön kayıt, başvuru gerekmemekte. Mitinge gitmek isteyen herkesin 7 Ağustos sabah saatlerinden itibaren Hipodrum'a gelmesi yeterli. Yine ilçe belediyelerimiz de kendi kurumlarını önünden otobüs kaldıracaklar" dedi.

KAPTANLAR NÖBETTE KALACAK
Türkiye'nin 81 ilinden siyaset, iş, sanat dünyası başta olmak üzere milyonlarca vatandaşın katılacağı Yenikapı buluşması için il teşkilatları da hareketlendi. AK Parti İl Teşkilatının büyük mitingi için SABAH Ankara'ya bilgi veren İl Başkanı Nedim Yamalı, dev miting için teşkilat olarak organizasyon yapmadıklarını ancak üyeler bazında katılımların olacağını söyledi. Yamalı, "İstanbul Yenikapı mitingi için teşkilatımızın tüm üyelerinden yoğun katılım talebi geliyor. Kanlı gecede en fazla şehit ve yaralı ile maddi-manevi ağır kayba uğrayan başkentimizi olası risklere karşı boşaltmama kararı aldık. Ancak ilçe teşkilatlarımızın üyeleri Yenikapı'ya gidebilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenİkapı mİtİngİne rekor katılım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN