5 tankı durduran kahraman

Hamallık yapan bir babanın oğlu Zafer Onaran, 15 Temmuz’da ’a koştu. 4 tankın önüne geçerek durdurduğunu söyleyen Onaran, 5’inci tankın altında kaldı

Giriş Tarihi: 6.8.2016
5 tankı durduran kahraman
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından girişilen 15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasında tankların önüne geçerek destan yazan kahramanlardan Zafer Onaran (29), ihanetin kanlı yüzünü SABAH Ankara'ya anlattı. Meydanı'na inen 5 tankı durdurmayı başaran Onaran, "İşe giderken ezilerek ölen hamal babanın yetim oğlu olarak o gün vatan yetim kalmasın diye tanka siper oldum" dedi.

"ANADOLU YETİM KALMASIN"
Demokrasi düşmanları tarafından tanklı saldırıya maruz kaldıklarını söyleyen Onaran, verdiği vatan savunmasını, "Ben yetim büyüdüm. Anadolu yetim kalmasın diye çarpıştım hainlerle" ifadeleriyle özetledi. "5 kardeşimi PKK şehit etti ancak bu kadar koymadı" diyen Onaran, "Kızılay'a tanklar inmiş dediler, Başbakan radyodan, 'Bu bir kalkışmadır' deyince harekete geçtim. Allah'ım böyle bir şey olmasın bu millet bu zihniyetle yaşayamaz dedim. Cumhurbaşkanı meydanlara inin deyince hemen Kızılay'a geldik. Mamak'tan gelen tankları meydanda gördük araçları eze eze halkın üzerine geliyorlardı. İnsanları öldürdüler, önlerine ne çıktıysa durmadılar. Askerlere, 'Ne yapıyorsun, 5 kardeşimi PKK şehit etti ama sen ona değil bize sıkıyorsun, kendine gel' dedim. Durdurmaya çalıştık, 4 tankın önüne geçtim ancak ezilmedim, üzerine çıktık, 5'incide ezildim. Çenem vs. dağıldı, kemiklerim kırıldı. Cesetler yollara serilince tanklar ilerlemeyi durdurdu, asker içinden çıktı. Hiç düşünmedik çünkü vatan olmadan can olmuyor. Ben 2 yaşında yetim kaldım. Başka kaybedecek daha değerli bir şeyim yok, onu kaybedemezdim. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" ifadelerini kullandı.

"BU KANSIZLIK"
Babasını kaybettikten sonra tüm hayatını 4 kardeşini büyütmeye adadığını sözlerine ekleyen Onaran, FETÖ ihanetini anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Onaran, "16 yaşımda tüm eğitimi, hayatımı erteledim, babam yoktu, kardeşlerime bakmak zorundaydım. Kardeşlerimi okul çıkışı çalıştığım lokantadan aldığım 150 TL ile büyüttüm, okuttum. Bu arada eğitimime ara vererek de olsa tamamladım, askeri sınavları kazandım ancak annem, 'Bizi kime bırakıyorsun' deyince gidemedim. Daha sonra bakanlıkta şoförlük yapmaya başladım. Kardeşim dediğim üç arkadaşımı PKK şehit etti ancak bu kadar koymadı, böyle görmedim. Ben yetim büyüdüm o vatan yetim kalmasın, Başkomutanımız başımızdan eksik olmasın diye canımla birlikte çıktım sokaklara. 1000 canım olsun 1000'i de feda olsun cennet vatana. O gece çenem kırıldı, defalarca ameliyat oldum ancak konuşamıyorum platin takılı çenemde ancak pişman değilim. Ben işe yaradım, 5 tankı durdurdum. Ölsem de bu büyük bir teselli olurdu. Bu vatan 3-5 çapulcu FETÖ'cünün değil uğruna ölenlerindir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 tankı durduran kahraman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN