Rio’yu kündeye getirecekler

Rio Olimpiyatları’ndaki en büyük umudu Serbest Güreş Milli Takımı, yarın Rio’ya hareket edecek. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı , Rıza ve Taha’dan altın, diğer sporculardan madalya beklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Rio’yu kündeye getirecekler
Türkiye'nin 2016 Rio Olimpiyatları'ndaki en büyük umudu Serbest Güreş Milli Takımı, yarın Brezilya'nın Rio de Janeiro kentine hareket edecek. En son kafile olarak olimpiyatlara katılacak milli takımda, 57 kiloda Süleyman Atlı, 65 kiloda Mustafa Kaya, 74 kiloda Soner Demirtaş, 86 kiloda Selim Yaşar, 97 kiloda İbrahim Bölükbaşı ve 125 kiloda Taha Akgül yer alıyor. Milliler müsabakalarını 19-21 Ağustos tarihlerinde yapacak.

'MİLLETİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ'
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa , güreş camiası olarak Rio'ya katılmak adına değil, madalya almak için gittiklerini belirterek, "Biz oraya madalya için gidiyoruz. Milletin yüzünü güldüreceğiz. Milletimiz o kara günde nasıl gücünü gösterdiyse, bizler de aynı şekilde orada gücümüzü göstereceğiz" dedi. Grekoromen, serbest ve kadınlar milli takımlarının madalya şansının bulunduğuna dikkati çeken , "Hatta altın madalya bekliyoruz. Üç kategorinin de altın madalya şansı ve umudu var. Çünkü sporcularımız o kapasitede. İnşallah altın madalya alarak İstiklal Marşımızı okuturuz. Ülkemizin ve milletimizin ihtiyaç duyduğu moral ve motivasyonu sağlarız" ifadelerini kullandı.

TAHA'NIN PARTNERİ RECEP KARA'YDI
Aydın, iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, "Rıza ve Taha'dan altın madalya, diğer sporcularımızdan da madalya bekliyoruz" diye konuştu. Kadın sporcuların partner sorununu yurt dışı kamplarla çözdüklerini hatırlatan Aydın, şöyle devam etti: "Kadınların partner sorunu vardı. Yurt dışında yaptığımız kamplarla bu sorunu çözdük. Güreşteki başarılı ülkelerle kamplar yaptık. Kadınlarımızı böyle hazırladık. Rıza'ya hem Bulgar, hem de Belaruslu partner getirdik. Taha yağlı güreşten isimlerle antrenman yapıyor. Ayrıca başpehlivan Recep Kara ile antrenman gerçekleştiriyor. Recep Kara, Taha'ya partnerlik yapıyor. Kendisi de bundan memnun. Zaten kendisi öyle istemişti."

'MADALYA ÇEKİLECEK KURAYA DA BAĞLI'
Federasyon Başkanı Musa Aydın, çekilecek kuranın madalyayı doğrudan etkileyeceğini ifade etti. Aydın, "Madalya çekilecek kuraya da bağlı. Selim Yaşar, Elif Jale Yeşilırmak, Yasemin Adar, Buse Tosun ve Selçuk Çebi madalyaya yakın isimler" dedi. Aydın ayrıca, bakanlığın verdiği bütçeyle sporculara tüm imkânları sunmaktan memnun olduklarını da ifade etti.

'ARTIK SÖZ SPORCULARDA'
Serbest Güreş Milli Takımı Başantrenörü İbrahim Akgün de 2016 Rio Olimpiyatları'nda en az 3 madalya hedeflediklerini söyledi. Akgün, son çalışmalarını yaptıklarını vurgulayarak, "Rio'ya gidince 6-7 gün de orada çalışacağız. İyi bir çalışma dönemi geçirdik. İyi sonuçlar bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu. Akgün, şunları kaydetti: "Sporcunun maç günkü performansı etkili olacak. 6 sporcumuz da 'madalya alır' dersek yalan olur. En az 3 madalya bekliyoruz. Artık söz sporcularımızda."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rio’yu kündeye getirecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN