Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam arkadaşlarını topladı sokağa koştu

Giriş Tarihi: 11.8.2016
İmam arkadaşlarını topladı sokağa koştu

Mamaklı imam İsmail Ayyıldız, darbe girişiminde doğum günü pastasını masada bırakıp sokağa koştu. İmam arkadaşlarını toplayan Ayyıldız, darbecilerin kurşunuyla yaralandı

Canlarından vazgeçerek vatan haini FETÖ'ye karşı verdikleri demokrasi mücadelesiyle adeta tarih yazanlardan biri de Mamak'ta imamlık yapan İsmail Ayyıldız. Kalkışmayı duyduğu anda doğum günü pastasını kesmeden kendini sokağa atan Ayyıldız, topladığı imam arkadaşlarıyla verdiği vatan mücadelesinde ağır yaralandı, doğum gününde gazi oldu.

"SÜRÜNEREK GELİN" DEDİ
Kanlı de yaşadıklarını SABAH Ankara'ya anlatan iki çocuk babası gazi, tüm diyalog çabalarına rağmen darbeci askerlerin kendilerini kurşun yağmuruna tuttuğunu söyledi. Ayyıldız, "15 Temmuz doğum günümdü, bir nikah kıydım dönüşte de ailem sürpriz hazırlamış. O ara televizyonlardan Başkanın 'Bir kalkışma var' sözlerini işittim, bunu kabullenemedim. Hemen kutlamayı bırakıp sokağa fırladım. İmam arkadaşlarımı aradım. Mamak Caddesi'ne geldik. 4 tank yolu kesmişti. Ardından Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla birlikte havaalanına doğru gitmeye başladık ancak Külliye'ye yöneldiler deyince dönüp oraya gittik. Sabah saat 03.30'da Külliye'nin oradaki Jandarma Genel Komutanlığı'nın önüne çıktık. Aniden açılmaya başlandı. 4 kişiydik, bir anda bir acı hissettim elimi attım kanlar içerisindeyim. Can havliyle 'Vurulduk etmeyin' diyoruz içeriden de kesik kesik sesler geliyor 'Dışarı çıkın araçtan inin ve sürünerek gelin buraya'. Yaralandım sürünemiyorum dedim asker, 'Askerlik yapmadın mı ne demek sürünemiyorum?' dedi. Metrelerce sürüklendik ve komutanlığın önüne geldik" dedi.

'İHANETİN YOLUNDAN GİTTİLER!'
Ayyıldız, "Ben bir din adamı olarak söylüyorum bunların dinle diyanetle ilgisi yok. Allah bunları hep mağlup etti çünkü bunlar hakkın değil ihanetin yolundan gittiler. 15 Temmuz'da çok büyük acı yaşadık, şehitlerimiz var ancak bu büyük ihaneti herkes gördü, ülke büyük bir beladan kurtuldu. Bir kurtuluş, milli mücadele zaferi de oldu" diye konuştu.

DARBECİ: DAHA ÇOK ŞEY OLACAK
Külliye'nin önünde yaralı halde iken askerlerle yaşadığı ilginç diyalogu da anlatan kahraman imam, halka kurşun yağdıran askerlerin "Olaylar daha bitmedi, çok şey olacak bu gece" dediğini söyledi. Ayyıldız, "Askere neden böyle yapıyorsunuz neden bizi öldürmeye çalışıyorsunuz? Olaylar duruldu silahlarınızı bırakın, ateş etmeyin dedim, onlar da, 'Polisler ateş etti, 7 askerimiz şehit oldu, durulmadı hala devam edecek daha çok şey olacak' karşılığını verdi. Sonradan öğrendik ki biz o gece orada taradıkları 6'ncı araçmışız. Kafamıza sıkacaklar diye şahadet getirmeye başladık. Orada bize sıksa şehit olurduk ne mutlu ancak öldürmediler. O gece ben tüm bildiklerimi unuttum, ülkemin ordusu beni düşmana karşı koruması gereken askerin kurşununu yedim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam arkadaşlarını topladı sokağa koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN