Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de askeri birlik seferberliği

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Kırıkkale’de askeri birlik seferberliği

’da bulunan askeri birliklerin taşınması konusunda ’de kampanya başlatıldı. Arazi tahsisi için de şimdiden düğmeye basıldı

'de yayın yapan yerel bir gazete kampanya başlatarak, "'da şu aralar taşınması gündemde olan askeri birliklerden bir tanesinin Kırıkkale'ye gelmesi, potansiyel nüfusun artması ve ekonomik anlamda halkımızın refah düzeyinin gelişmesi anlamına geliyor. Bu sebeple halkımızdan ilimize askeri bir birliğin gelmesi konusunda desteklerini bekliyoruz. Hükümetin ve Genelkurmay Başkanlığının ortaklaşa bir çalışması olan 'askeri birliklerin' Ankara merkezden şehir dışındaki il ve ilçelere taşınması projesi kapsamında askeri birliğin veya acemi birliğinin Kırıkkale'ye gelmesi için gerekli mercilere ulaşıp hali arzumuzu sunmak, bu konuda ilimiz milletvekillerini, muhalefet partilerinin temsilcilerini ve ilimizdeki tüm STK'ların desteğini vermesini, gerekirse imza kampanyası düzenlenmesini, ayrıca Ankara'da bulunan Kırıkkaleli siyasetçi ve bürokratlarla ve STK'larla da iletişime geçmeyi hedefliyoruz" diye yazdı. Destek gören kampanya ile ilgili konuşan Kırıkkale Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi , "Biz bu şehir için varız. Şehrimizin bir adım ileri gidebilmesi için gecemizi, gündüzümüze katıyoruz. Kırıkkale'ye de bir askeri birliğin gelmesi için elimden geleni hatta daha fazlasını yaparım" şeklinde konuştu.

61. PİYADE ALAYI KIRIKKALE'DEYDİ
Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik de bir açıklama yaparak askeri birlik için her türlü arazi tahsisi yapabileceğini bildirdi. 14 yıl önce 61. Piyade Alayının Kırıkkale'den taşınarak Çankırı'ya gittiğini hatırlatan vatandaşlar ise, "Hep biz verdik, bugün biz istiyoruz. Nüfus ortalamasına göre en çok şehit veren, vatana, devlete, millete kendinden çok ödün veren bir şehir olarak bu hayalin gerçekleşmesini istiyoruz" ifadelerini kullandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırıkkale’de askeri birlik seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN