Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyanet’in anaokulunda eğitim başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu “yaz okulu”nda eğitim sona ererken, anaokulunda kayıtlar başladı

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Diyanet’in anaokulunda eğitim başlıyor
Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) projesiyle bu yıl ilk kez eğitime başlayacak anaokuluna, 3-6 yaşlarındaki çocuklar kabul edilecek. yolundaki Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşkesindeki anaokuluna, 9 Eylül'e kadar kayıt yaptırılabilecek. Çocuklara Kuranı Kerim, İngilizce ve değerler eğitiminin verileceği okulda, akıl oyunları, sözcük avı, sessiz sinema ve deprem canlandırma gibi çok sayıda etkinlik de gerçekleştirilecek. Değerler eğitimi kapsamında sorumluluk, paylaşım, görgü kuralları, adap dersleri de alacak çocuklara, drama, görsel sanatlar ve branş dersleri de verilecek.

ACİL DURUM EĞİTİMİ
Çocuklara anaokulunda, "Anahtarı evde unuttun, ne yapmalısın?", "Alışveriş merkezinde anne babanı kaybettin, ne yapmalısın?" gibi soruların cevaplandırılacağı acil durum senaryo eğitimi de verilecek. Anaokulu Eğitim Koordinatörü Kadriye Arberk, çocuk dostu sınıflar ve okulda, öğrencilerin her alanı interaktif kullanabileceği, ortam sunulan bir fiziki alanda, eğitim öğretim dönemine hazır olduklarını söyledi. Arberk, "Reyyan Anaokulu olarak mutlu ve duyarlı çocuklar, soru soran, analiz yapan, el becerisi bulunan nesiller yetiştirmeyi planlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet’in anaokulunda eğitim başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN