Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorunlara tam çözüm: TRASK

sigortalarının sektörün en önemli sorunu haline geldiğini belirten SADER Başkanı Gazioğlu, çözüm için Trafik Sigortaları Kurumu’nun kurulmasını aret etti

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Sorunlara tam çözüm: TRASK
Sigorta Acenteleri Derneği (SADER) Başkanı Kemal Gazioğlu, sigortalarının bir yıldan fazla bir süredir sektörün ve acentelerin kafasını meşgul eden en önemli konu haline geldiğini vurguladı. Gazioğlu "Acenteler günün büyük bir bölümünü müşterilerine trafik sigortalarındaki artışı ve şirketler arası fiyat farklılıklarını anlatmakla geçiriyor. Müşterilerimize trafik sigortası anlatmaktan, bırakın yeni konuşmayı mevcut işimizi yetiştiremiyoruz. Ocak 2017 itibariyle zorunlu bireysel emeklilik başlıyor. Biz acenteler tüm bu yeni gelişmelere göre tavır almamız beynimizi, ekibimizi hazırlamamız gerekirken uğraştığımız tek konu halen trafik sigortaları" dedi. Deprem sigortaları için DASK'ın, tarım sigortaları için de TARSİM'in trafik sigortası konusuna bir çözüm getirmede örnek kurumlar olduğunu söyleyen Gazioğlu, "Bu kurumların teminatları, primleri ve komisyonu belirlemesi sonucunda birçok sorunların önüne geçilmiş olunuyor. Hasar ödemede hiçbir mali problem çıkmıyor. Herkes mutlu. Biz de buradan hareketle Hazine Müsteşarlığı Türkiye Sigorta Birliği, Sigorta Bilgi Merkezi bir araya gelip TRASK'ı (Trafik Sigortaları Kurumu) kurmalı diyoruz. TRASK Teminatları belirleyecek, prim hesaplama yöntemlerini belirleyecek" diye konuştu.

İYİ ŞOFÖRE ÖDÜL
Başkan Gazioğlu, "yı yapan araç değil sürücüdür. Sürücünün karıştığı kazalar mutlaka sistem tarafından görülerek fiyatlandırmada önemli faktör olmalıdır. Bu sayede hiç kaza yapmayan sürücü ödüllendirilirken çok kaza yapan sürücü de daha fazla prim ödeyerek adeta cezalandırılacaktır. Bu durum sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaya sevk edecektir" dedi. Bu sorunun da TRASK ile çözüme kavuşacağını belirten Gazioğlu, SADER olarak konu ile ilgili çalışmalarını en kısa zamanda Hazine Müsteşarlığı'na sunacaklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorunlara tam çözüm: TRASK
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN