Hazal ATEŞ: Normalleşme zamanı!

Giriş Tarihi: 16.8.2016

Kanlı darbe girişiminin üzerinden bir ay geçti… Türkiye tek yürek oldu, demokrasisine sahip çıktı. Yaraların sarılması için seferber olundu. Fetullahçı Terör Örgütü'nün ana damarları da bir bir kesiliyor. Kamuda temizlik sürerken, taramalardan sonra ikinci dalga bekleniyor. Örgüt üyelerinin mal varlıkları, banka hesapları tutanak altına alınmış durumda. Doğrudan örgütle bağlantılı şirketlerin, kişilerin hesapları da bloke edildi.
Örgütün finans ayağı çökertildi.
Başbakan Binali Yıldırım önemli bir çağrı yaptı;
"Biran önce normalleşme sürecine girilmeli!" Bu kapsamda Meclis bu hafta tatile giriyor.
Memura izin yasağı kalktı. Kışlaların kapılarındaki iş makineleri çekildi.

***

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de altını çiziyor; "Hayatı biran önce normalleştirmemiz gerekiyor." "Olgu değil algı önemli" diyen Zeybekci mühim tespitlerde bulunuyor; "Darbe girişimini Türkiye'ye karşı operasyonun bir aşaması olarak kurgulayan güç odakları var. Bu bir aşamaydı. Dünyadaki algı anlamında operasyonel süreçleri doğrultusunda devam ediyor. Şu anda Türkiye'de yaşanan olgu değil, algı her şey.
Ona karşı harekete geçmemiz gerekiyor.
Şimdi sağa sola bakma zamanı geçti.
Şimdi önümüze bakma zamanı. Demokrasi üzerinde soru işaretleri olan ülkeydik.
Millet demokrasiyi omuzladı. Bugün o kaygı bitti."

***

15 Temmuz'u "Türk sivil demokrasi devrimi" olarak nitelendiren Zeybekci ekliyor; "Bu girişim Londra, Almanya'da olsa o ülke yok olurdu. Ekonomi yok olurdu. Borsa bir yıl sonra kendine gelirdi, bankalar 2-3 ay çalışmazdı. Halk devrimi ile başarsalardı bile yerle yeksan olurlardı. Türkiye olarak yapılan devasa bir olay, bunu millet başardı.
Demokrasi tarihine "15 Temmuz Türk sivil demokrasi devrimi" olarak geçecek. Fransız devrimi gibi geçecek.
15 Temmuz'un inanılmaz kazançları da var." Ben de Nihat Bey'e katılıyorum.
Bu hain girişim, söz konusu vatan olunca milyonların meydanlarda nasıl kenetlendiğini dünyaya gösterdi. Bu hain girişim, Türkiye'nin ekonomiden siyasete her alanda ne kadar güçlü olduğu bir kez daha ortaya koydu.
Bu saatten sonra 2023 hedefleri çok daha yakın.
Yolun açık olsun m…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: Normalleşme zamanı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN