Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yaşar: Artık darbeler dönemi geride kalmıştır

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Başkan Yaşar: Artık darbeler dönemi geride kalmıştır
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 15 Temmuz darbe girişiminde 9 şehit veren, 92 yaralı vatandaşı ve gazisi olan Ankara'nın Kazan İlçesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Lokman Ertürk'le makamında bir araya gelerek taziye ve geçmiş olsun dileklerini ileten Fethi Yaşar, " bunlara layık değildir. Artık darbeler dönemi geride kalmıştır. bu birliğini yaşatmalı" dedi.

UZLAŞI KÜLTÜRÜ
Başkan Ertürk'le kahvaltıda bir araya gelen Başkan Yaşar "Kazan'da bu acının yaşanmasından millet olarak üzüntü duyduk. Kazan halkı çok büyük bir kahramanlık örneği gösterdi. Kazan'ı seviyorum. Bugün bu olayların bir daha yaşanmaması için siyasiler olarak, yerel yöneticiler olarak, halk olarak bir arada olabildiğimizi, olması gerekenin de bu olduğunu gördük, gösterdik. bunlara layık değildir. Artık darbeler dönemi geride kalmıştır. Türkiye bu birliğini yaşatmalı. Siyaset kin ve nefret üzerine değil halka hizmet için yapılmalı. Demokrasinin en güzel tarafı uzlaşı kültürüdür. Artık gelecekten daha da umutluyum. Birlik, beraberlik ve uzlaşı kültürü ile oturarak, tartışarak ülke yararına konularda birleşerek aşamayacağımız sorun yok. Bu duygularla başkanımız Lokman Ertürk'e de Yenimahalle halkı adına teşekkür ediyorum. Çok güzel ağırlandık" diye konuştu.

ÇOK FARKLI BİR DURUŞU VAR
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de şunları söyledi: "15 Temmuz, toplumun her kesimindeki insanların, her farklı siyasi görüşteki vatandaşların, sadece vatan uğruna verdikleri bir mücadeleydi. Allah'a hamdolsun o karanlık geceyi milletimizin gücüyle atlattık. Yenimahalle Belediye Başkanımızın bizi ziyaret etmesi, Beştepe'de ve Yenikapı'da verilen görüntünün tabana yansımasından ziyade, Ankara'da hem Yenimahalle Belediye Başkanımızın hem de Kazan olarak bizlerin özel gayretlerinin belki de Yenikapı'ya ve Beştepe'ye taşınmasıydı. Bu konuda Başkan Yaşar'ın hep çok farklı ve güzel bir duruşu var. İlk günden beri hep yanımızda olan, bu milli birlik ve beraberliğin, toplumsal mutabakatın sağlanması konusunda gayret gösteren Yenimahalle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yaşar: Artık darbeler dönemi geride kalmıştır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN