Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuklu mimarisiyle yeni

Mamak Belediyesi’nin Çağlayan Mahallesi’nde yapacağı Selçuklu mimarisiyle inşa edilecek. Başkan Akgül, mahalle sakinlerine cami projesi hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Selçuklu mimarisiyle yeni cami
Mamak Belediyesi ilçede yapacağı mahalle leri için çalışmalara devam ediyor. Projesi tamamlanan mahalle camilerinden birisi de Çağlayan Mahalle Camisi. Mamak Belediye Başkanı yeni yapılacak mahalle camisi için mahalle cemaatiyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Mesut Akgül, proje hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi. Selçuklu Mimarisi'yle yapılacak Çağlayan Mahalle Camisi toplam 845 metrekarelik alanda inşa edilecek. Başkan Mesut Akgül, "Artık ihtiyaca cevap veremeyen küçük mahalle camilerinin yerine daha modern ve daha geniş mahalle camileri yapacağız. Daha sade bir mimari ile inşa edilecek bu camiler için vatandaşlardan da yoğun talep aldık. Yeni yapacağımız Çağlayan Mahalle Camisi'nin projesini de vatandaşlarımıza anlattık" dedi.

400 KİŞİYE HİZMET VERECEK
605 metrekare alanda inşa edilecek Çağlayan Mahalle Camisi aynı anda 400 kişiye hizmet verebilecek. İki katlı olarak planlanan camimin altı Kuran kursu ve lojman olarak hizmet verecek. Akgül'e programında AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet , Mamak Müftüsü Muharrem Genç ve Mamak Belediyesi meclis üyeleri de eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuklu mimarisiyle yeni cami
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN