Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın değerleri 64 karede yükselecek

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Ankara’nın değerleri 64 karede yükselecek

’yı temsil eden değerlerimiz” ana temasıyla düzenlenecek “Satranç Takımı Tasarım Yarışması”nda dereceye giren satranç takımları müzede sergilenecek

Kalkınma Ajansı ile Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı'nın işbirliğinde Ankara'nın mimari, tarihi, mitolojik ve etnografik değerlerini sembolize eden "Satranç Takımı Tasarım Yarışması" düzenleniyor. Son katılım tarihi 30 Kasım 2016 olan yarışmada dereceye giren katılımcılara ve sertifikaları, daha sonra bildirilecek bir tarihte Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'nde düzenlenecek tören ve sergide takdim edilecek. Yarışma sonucunda birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL, mansiyon bin TL para ödülüyle birlikte dereceye giren tüm katılımcılara sertifika ve başarı belgesi verilecek. Ödül kazanan tasarımlar, Ajans tarafından Ankara'nın tanıtımında kullanılacak. Bu kapsamda CD/DVD, sosyal medya vb platformlarda yaygın erişime sunulacak. Yarışmada dereceye giren satranç takımları Gökyay Vakfı Satranç Müze'sinde sergilenecek.

TURİZME KATKISI BEKLENİYOR
Ana teması "Ankara'yı temsil eden değerlerimiz" olan yarışmanın amaçları arasında Ankara içi turizmin canlandırılması, yerli-yabancı turistlerin Ankara'nın tarihi, kültürel, geleneksel değerlerini tanımaları, yaşatmaları ve kayıt altına almaları ve tüm kesimlerde Ankara'nın değerleri hakkında farkındalık oluşturmak da yer alıyor. Yarışmanın Seçici Kurulu'nda Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanı Aybars Erdemli, Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı Kurucusu Akın Gökyay, Nurus A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Endüstri ürünleri tasarımcısı Renan Gökyay, Satranç Federasyonu Başkanı bulunuyor. Yarışma takvimine göre kurul, 9 Aralık 2016 Cuma günü toplanacak. Sonuçlar, Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra basın yoluyla ve www.ankaraka.org.tr ile www. gokyaysatrancvakfi.org. tr adreslerinden duyurulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’nın değerleri 64 karede yükselecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN