Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarının ödülü maaşta indirim!

Rio’da madalyaya ulaşan milli güreşçi Taha’nın maaşının ’deyken aldığı iki madalyanın ardından bin lira düşürüldüğü ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 23.8.2016
Başarının ödülü maaşta indirim!
Güreşi bırakmak üzereyken İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı da iki madalya alan Taha Akgül, 2011'de maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyespor'dan Ankara ASKİ'ye transfer oldu. İzmir Büyükşehir Belediyespor adına güreşirken gençlerde dünya ve Avrupa ikincisi olan, elde ettiği başarılarla kulübüne 50 bin TL kazandıran Taha'nın 2 bin 500 TL aylık maaşı yönetim tarafından bin 500 TL'ye düşürülmek istendi. Daha sonra yapılan görüşmelerde taraflar 2 bin TL'ye anlaşırken, bu olaya kırılan Taha, kendisine 3 bin 500 TL maaş ve daha iyi şartlar öneren Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ'ye gitti.

İZMİR'İN MAZERETİ BELLİ!
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Olimpiyat Şampiyonu olan serbest güreşçi Taha Akgül'ün daha önce İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı altındayken maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASKİ'ye gitmesini, "İşte bu örnek bile 'in neden kabuğunu bir türlü kıramadığını gösteriyor" şeklinde konuştu.

'ELİNDEN KAÇIRIYOR'
Dağ şunları söyledi: "Taha'nın yanı sıra dünya çapında dereceler elde eden Mevlüt Arık ve Emrah Kuş gibi güreşçi kardeşlerimiz de hem ekonomik sorunlar hem de Büyükşehir Belediyespor yönetiminin İzmir dışında üniversite eğitimi gören sporcuları kadroda istememesi yüzünden kulüpten ayrıldılar. Bu arada İzmir Büyükşehir Belediyespor, geçen ocak ayında kadın güreş takımını dağıtınca, ülkemize ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran Buse Tosun ile Bediha Gün de farklı kulüplere gittiler. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın parti içi kısır siyasi çekişmelerle uğraşmaktan kadrosunda yer alan dünya ve olimpiyat şampiyonlarını elinden kaçırıyor. Avrupa ikincisi olarak kulübüne 50 bin TL kazandıran gelecek vaat eden pırıl pırıl gençleri ödüllendirip teşvik edeceğine maaşında bin lira indirim yaparak kulüpten ayrılmasını sağlıyorsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının ödülü maaşta indirim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN