Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etimesgut ’in yıldızı olmaya aday

Etimesgut Belediyespor yönetimi ile Belediye Başkanı Enver Demirel, yeni sezonu değerlendirmek için basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi

Giriş Tarihi: 24.8.2016
Etimesgut 2. Lig’in yıldızı olmaya aday

Geçtiğimiz sezon 2.Lig'e yükselen Etimesgut Belediyespor'un yönetimi ile Belediye Başkanı Enver Demirel, yeni sezonu değerlendirmek için basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Demirel, şehrin bir değeri olan Etimesgut Belediye Spor Kulübü ve takımını sahiplenip iyi yerlere taşımak istediklerini belirterek, "Yıllardır mücadele veriyoruz. Verdiğimiz mücadele de boşuna gitmedi, iyi sonuçlar aldık. İnşallah 2. Lig'de güzel bir mücadele vericeğiz, vereceğimiz mücadelenin sonucunda da bir üst lige çıkacağız. Yaklaşık 600 bine yaklaşan nüfusuyla Etimesgut halkı bizden bunu bekliyor" dedi.

"PRİME ENDEKSLİ OLMAZ"
Sezonun başında olduklarını ve ilk maçlarının ayın 3'ünde ve evlerinde Tokatspor'la olduğunu hatırlatan Demirel, prim konusuna da değinerek şöyle konuştu: "Sayın başkan galibiyetlerde verilecek primlerden söz etti. Prim elbette olacaktır. Her şey kuralına göre gider. Yönetim kurulu değerlendirmiş böyle bir karar almış. Çok güzel bir şey ama siz her şeyi prime endeksler ve prim için oynarsanız orda bir sıkıntı olabilir. Ortada hem prim hem ideal olmalı. Bunların içerisinde de ideal bir adım önde olmalıdır. Başarılı insanlar idealist insanlardır. Dolayısıyla ikisini birlikte bir arada tutup sezon sonunda kupayı el ele kaldırmayı, hedefimize ulaşmayı arzu ediyoruz" şeklinde konuştu. Stad olarak özellikle tribün konusunda yetersizliklerin olduğunu açıklayan Başkan Demirel, "Bizim çok ciddi bir seyirci sayımız var. Stadımız ilk tadilatına girdi. İhalesini tamamladık, bitti, yakın zamanda da inşaata başlayacağız. Beleştepe diye bilinen ve mezarlık tarafında yeni bölgedeki inşaat başladığında çevrede oyun oynamaya engel olacak unsurların da önüne geçeceğiz. Çevrede oyunumuzu oynayabileceğiz. yakında yaklaşık 5 bin kişilik güzel bir stada kavuşacağız. İhalemizi yaptık tamamladık sözleşmemizi zannediyorum bu hafta içinde tamamlayacağız ve mütahhitler işine başlayacak. Sıkıntı oluşturmadan hızlı bir şekilde yapıp orayı çok daha seyirci kapasitesine kazandıracağız" diye konuştu.

BAĞLICA'YA BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ
Bağlıca bölgesinde de yaklaşık 60 bin m2 büyük bir spor kuracakları müjdesini veren Demirel, "Orada kulübümüzün ihtiyacı olan konaklama ve antreman sahaları başta olmak üzere, ihtiyaç olan her donatıyı inşallah bu yıl içerisinde projenin ilhalesini gerçekleştirip inşasına başlayacağız. Yani Etimesgut Belediyesi Spor Kulubü olarak bu işe çok ciddi bakıyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirmek hedeflere ulaşmak için milletin kaynaklarını harcıyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etimesgut 2. Lig’in yıldızı olmaya aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN